7 Eylül

CANLIYA DEĞER VEREN KAZANIR…

CANLIYA DEĞER VEREN KAZANIR…
Avatar
Ufuk SARI( ufuk@7eylul.com )
124 views
10 Aralık 2018 - 13:53

Adını söylemekte imtina etmeye çalıştığım malum kur gibi 2018’i yavaş yavaş geride bırakıyoruz. 2018Dalgalı ve hedefi tutturulamayan satış kotası gibi.

Hareketli bir yıl geçirirken, gelecek yılın klasik temennileri önce sağlık sonra para huzur vs vs vs.. Artık neyin hayatımızın önceliği olacağını kestiremez olduk.

Hele ki önümüzde geçireceğimiz yerel seçim telaşı 2019’un ilk aylarının oldukça hararetli olacağına dair izler vermekte.Kentlerde yaşayan insanlar olarak beklentilerimiz hep düzenli, temiz ve çağdaş bir şehirde yaşamak….

Ekonominin gerisinde olmayan, medeniyet eşiğinde çağdaş bir kent en büyük beklentimiz..Heredot’un “Dağlarından yağ ovalarından bal akar” diyerek tarihten bu yana memleketimiz olan Aydın’ı onore eden bu söz 2014 yılında büyükşehir olduğundan bu yana geçen 5 yıllık sürede adını taçlandırıyor.

Elbetteki yerel yönetimlerin sorumluluğu bu bağlamda çok büyük…

2009 yılında göreve geldiği günden bu yana özveriyle çalışan Özlem Çerçioğlu bu göreve – son zamanlarda dillere pelesenk olan – Ustalık dönemi için hazırlanıyor. Öyle kolay değil tabi bir anda bir şeylerin hemen düzelmesi.

Hatırlarım 2009 seçimlerinde kesin olmayan sonuçlar açıklandığında belediye başkanı sıfatını kazandığı gece, radyodan (Radyo Flaş 88.4 Mhz) ilk bağlantıyı benimle yapmış ve seçim sonuçlarını değerlendirmişti.

“Bu seçimi Özlem Çerçioğlu değil AYDIN kazandı” cümlesini hatırlarım hep.

Bu sözü söyleyeli 10 yıl oldu.. Geriye baktığımızda Sn Çerçioğlu 10 yılda, Çağdaş Türk kadını gibi evinin düzeni için canla başla ve titizlikle görevini yerine getiren anne edasıyla görevini yerine getiriyor.

Geçen süre zarfında kimse Aydın’da 1 gram ilerleme yok diyemez.. Yapılan yatırımlar göz ardı edilemez. Parke taşları ile döşeli yollar günümüz şartlarına uygun teknoloji ile asfaltlandırılarak daha modern görünüm kazandırıldı. Caddeler genişledi trafik bir nebze olsun rahatladı…

Bu sadece Aydın içiyle kalmadı tabiki. İlçelere yapılan yatırımlarda göz ardı edilemez…

Aydın ekonomisine büyük destek sağlayan, ayrıca turizmin göz bebeği olan Kuşadasıda son dönemlerin en ilginç yerel seçim heyecanını yaşıyor..

En çok aday adayının olduğu yerlerden birisi Kuşadası…

Sadece CHP nin 13 aday adayı, kesin adayın belirleneceği süreye kadar daha renkli geçmesini sağlıyor..Hani aslında görmek istediğimiz durumlardan biri..

Ne kadar çok aday olursa halka sunulacak hizmetlerin bir tık üstünde olması için fikir üretme çabasını beğeniyorum.

Kuşadası’nda öne çıkan tüm adaylara baktığımızda hepsi birbirinden farklı hizmet vaatlerini sunuyorlar…

Yapılan anketlerde öne çıkan isimler olan Behçet Alp, İlhan Aygüneş, Ömer Günel ve Bilgehan Algan bu süreçte aday gibi çalışıyorlar ve Kuşadası’na getirecekleri hizmetleri tek tek çalışıp anlatıyorlar…

Bunların içinden bir isim dikkatimi çekmekte…

Kuşadası’nı heyecanlandıran fikirleri ile kişiye özel çözüm odaklı vaatleriyle, genç, enerjik ve pırıl pırıl bir genç arkadaş… Behçet Alp…

Mesleği gereği adaletli ve şeffaf hizmetlerinin olacağını belirten Alp’in en dikkat çeken vaadi SOKAK HAYVANLARI konusundaki düşünceleri.

Elbette ki yerel yönetimler insan odaklı belki ama kentimizde yaşayan diğer canlıları göz ardı etmemesi beğenimi topladı..

Bu konudaki projelerini merakla bekliyorum işin açıkçası… 

Sosyal belediyecilikte bu sorumluluk çok önemli. Yaşayan her canlıya değer verilmesi, onlarında yaşadığımız kentin bir sahibi gibi görülmesini takdir ettim.

Turizmin gözbebeği olan Kuşadası gibi yerde Behçet Alp’i zor bir yarış bekliyor adaylık açıklanıncaya kadar.

Canla başla ve heyecanla çalışacak belli.

Ola ki CHP kendisini aday gösterirse işi daha da çoğalacak elbette. Ama enerjisi bunun üstesinden gelmeye yetecektir…

CANLIYA DEĞER VEREN KAZANACAKTIR….

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.