7 Eylül

Siz Aydınlı değil misiniz?

Siz Aydınlı değil misiniz?
22 views
22 Aralık 2018 - 9:59

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu partisinin Germencik Belediye Başkan Adayı Fuat Öndeş’in aday tanıtım toplantısına katıldı.

ÇOK İYİ ARKADAŞLARIMIZ VAR

Toplantıya CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ve partililerle birlikte İYİ Parti’nin Germencik ilçe yönetimi de katıldı.

Çerçioğlu konuşmasının başında İYİ Partililere teşekkür ederek, “Aramızda çok iyi arkadaşlarımız var. İYİ Partililer, hoş geldiniz” diye başladı.

BELEDİYE BAŞKANIM

CHP Germencik Belediye Başkan Adayı Fuat Öndeş’le ilgili olarak, “Belediye başkan adayım demiyorum, çok değerli belediye başkanım diyorum. Biz sizinle beraber germencikte çok büyük işler yapacağımız inancındayım. Germencik’in 5 yılı kayboldu” dedi.

CİDDİ JEOTERMAL SORUNU VAR

Germencik’te çok ciddi jeotermal sorunu olduğuna değinen Başkan Çerçioğlu,  Nerede belediye başkanı? İlgileniyor mu bu işlerle. Kızılcaköy’deki çadıra gittin mi bir kere kardeşim” diye konuşarak Germencik Belediye Başkanı MHP’li Ümmet Akın’a göndermede bulundu.

SİZ NERENİN MİLLETVEKİLİSİNİZ?

Türkiye’nin enerjiye ihtiyacı olduğunu sözlerine ekleyerek konuşmasını sürdüren Özlem Çerçioğlu şunları söyledi, “Bu jeotermal başka ülkelerde de var. Ama oralarda kimse şikayet etmiyor. Çünkü oralarda yatırımcılar doğaya saygılı. Çevreye saygılı. Germencik’in ekonomisinin yüzde 50’si tarıma dayalı. İncirin rekoltesi düştü. Topraklarımız verimsizleşiyor. Neden? Yanlış yatırımlardan. Beyefendiler biraz daha para harcasalar, doğaya saygılı olsalar bugün Kızılcaköy’de o çadır kurulmazdı.s

Biz gelecek nesillere daha iyi bir Aydın, daha iyi bir Germencik bırakmak zorundayız. Topraklarımızı korumak zorundayız. O söylediğiniz baronlar dediğiniz beyefendiler Aydın’da yaşamıyor. Onların çocukları, torunları Aydın’da yaşamıyor. Aydın’da yaşayanların sağlığı onların hiç umurunda değil. Bu zamana kadar olmadı, bundan sonra da olmayacak. Bu jeotermal konusunu ben 10 yıldır dile getiriyorum.  Nerede o AKP Milletvekilleri, siz nerenin milletvekilisiniz? Neden gelip bu facia ile ilgilenmiyor musunuz? Siz Aydın’ı sevmiyor musunuz? Siz Aydınlı değil misiniz? O insanların feryadını duymuyor musunuz? Ya bu jeotermal yatırımcısını uyaracaklar, çevreye zarar vermeyecek şekilde yatırımlarını çalıştıracaklar ya da bu bizim söylediklerimize katlanacaklar. Biz bu konuda kararlıyız. Biz bu topraklarda yaşıyoruz ve Allah kısmet ederse bu topraklarda öleceğiz, gömüleceğiz. Onun için bu toprakları korumak, gelecek nesillere en sağlıklı şekilde aktarmak bizim en büyük görevimizdir. Herkes bunu böyle bilsin. Her platformda bunu konuşacağım, anlatacağım.”

AYDIN’DA YAŞIYORSANIZ ÜŞÜMEZSİNİZ YATAĞA AÇ GİRMEZSİNİZ

Belediyelerin alt yapı konusunda hizmet vermek zorunluluğu olduğunu anlatan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Alt yapı zorunlu hizmet. Biz Germencik’te bir çok yolu asfaltla tanıştırdık.  Önemli olan sosyal belediyecilik. Fakir fukara, garip gurabanın hep yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Eğer Aydın’da yaşıyorsanız soğuktan üşümezsiniz, karnınız aç yatağa girmezsiniz. Neden? Çünkü Cumhuriyet Halk Partili iyi belediye başkanlarımız var da ondan.

BU ZAMANA KADAR NEDEN YAPMADIN?

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın gazetelerde çıkan açıklamalarına da göndermede bulunan Çerçioğlu Savaş’tan “Turist Ömer” diye söz etti.

“Bir tane bizim Turist Ömer var” diyen Çerçioğlu, “Köylerde dolaşıyor. Tamam, tamam, tamam. Bizim Turist Ömer’in adı da Tamamcı’ya çıkmış. Geçen bir muhtar, ‘Bir kamyoncuk taş istedik altı ayda geldi’ dedi. ‘Tayin işini falan geçtik de’ dedi ‘Şurada bir işimiz var onu yapar mısın?’ dedik. Ona da ‘tamam’ dedi ‘ama arkası gelmedi’ dedi.

Sonra kalkmış ‘biz Aydın’ı uçuracağız biz Aydın’ı şöyle yapacağız cek cak’ konuşuyorlar. Bal vermeyen arı bunlar arkadaşlar. Elini kolunu tutan mı vardı yapsaydın ya. Sen iktidar milletvekili değil misin kardeşim. Bu zamana kadar neden yapmadın?

Otoban 16 yıldır ne oldu, 16 yıldır havaalanı ne oldu. Seçim vaatleri bunlar. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir” dedi.

GEREKİRSE UYUMAYACAĞIZ

Konuşmasının sonunda partililerine ve toplantıya katılan İYİ Partililere seslenen Çerçioğlu, “ Başımız dik, anlımız açık, her türlü mücadeleye hazırız. Oturmak yok. Kadın kollarımız hepiniz sokakta olacaksanız, gençlik kollarımız karış karış gezeceksiniz.  Seçimlere 100 gün kaldı. Bu sürede gerekirse uyumayacaksınız arkadaşlar. Germencik’i alacağız. Çok değerli iyi arkadaşlarımızla, CHP’li arkadaşlarımız el ele, kol kola, gönül gönüle, karış karış dolaşacağız, bu seçimlerde Germencik’i hak ettiği noktaya gelecek” diye konuştu. (ERDAL KARAKAVUKOĞLU)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.