7 Eylül

23 Haziranda İstanbula kapılarını kapattılar

23 Haziranda İstanbula kapılarını kapattılar
25 views
07 Mayıs 2019 - 19:41

31 Mart seçimleri yapıldıktan 36 gün sonra, AKP’ nin yoğun itirazları ile YSK’nın verdiği seçim yenilensin kararı tartışılmaya devan ediyor.

Mazbatası YSK tarafından geri alınan CHP’nin Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, YSK kararı sonrası Beylikdüzünde yaptığı konuşmada umutun genç bir çocukla başladığını belirttiği “Her şey çok güzel olacak Ekrem abi ” cümlesi yaptığı konuşmadan bu yana İmamoğlü’na sosyal medya da destek çığ gibi büyüdü.

Konuşmadı esnasında daha çok çalışma vurgusu yapan Imamoğlu’nun konuşmaşı esnasında onu sosyal medyadan takip eden kullanıcılar attıkları mesajlar ile desteklerini sonuna kadar göstereceklerini belirttiler.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın dostla medyadan attığı mesajda yıllar önce Mazhar Alanson ile beraber oynadığı “HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK” filminden bir kare paylaşması, Athena Grubu üyelerinden Gökhan’ın ise söyledikleri şarkı olan ” HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK ” şarkısının sözlerini Ekrem Imamoğlu’na destek olarak paylaşmasıyla sosyal medya kullanıcıları yaklaşık 1 milyon mesajla dünya gündeminde liste başına oturdu.

Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmada “kimse susmayacak, sanatçı da konuşacak ” cümlesinden sonra Cem Yılmaz’ın attığı mesajın sonrasında sanatçıların çoğu #HerŞeyÇokGüzelOlacak etiketi altında mesajlarını paylaştılar.

Türkiyenin dört yanından gelen bu mesajlara en ilginç olanlar 23 Haziran 2019 da yapılacak seçimlere oy kullanmayı teşvik eden öneriler ve yasaklar.

İstanbul seçimlerinde yoğun katılım sağlanması ve 21 Haziranda okulların kapanması ile tatile çıkacaklar için özellikle sahil kesimlerindeki belediyeler kapılarını esprili bir şekilde kapattıklarını sosyal medyada paylaştıkları görseller ile duyurdular.Sosyal medyada yer alan tweetler bununla sınırlı değil. 23 Haziranda kapılarını kapatan belediyelerin yanı sıra 23 Haziranda İstanbula gidemeyecekler için de yardım kampanyası başlatanlar bile oldu. Sanatçıların ard arda gelen destek mesajları 6 Mayıs akşamından bu yana kadar devam ettiği görüldü..

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.