7 Eylül

650 milyonu Ak Parti karşılasın alkışlayalım

650 milyonu Ak Parti karşılasın alkışlayalım
17 views
26 Mayıs 2019 - 16:02

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Söke İlçe Başkanı Mesut Atakan son günlerde tartışılan Sarıçay Barajı ile ilgili konuştu.
Atakan, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un barajı Ak Parti Hükümetinin yapacağını müjde olarak duyurmasından sonra, “Barajın maliyetini Aydın Büyükşehir Belesiyesi ödeyecek. 650 milyonluk bu yatırımın parası belediyeden çıkacak, DSİ yapacak. Sayın Yavuz’a sesleniyorum. Barajın parasını AK Parti üstlensin görelim. Aydın’da kaç tane 650 milyonluk yatırım yaptınız” diye sordu.
Öncelikle Aydın Büyükşehir Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu Söke’ye yapacağı yatırımın kendilerini ne kadar rahatsız ettiğinin ortaya çıktığını ifade eden Başkan Atakan, “Özlem Çerçioğlu 2015 yılında Sarıçay barajı için söz vermiş meclisten geçirmiştir. Sayın Namık Yıldırım’ın Mensubu olduğu Ak Parti
Aydınımıza 17 yıldır havaalanı yapamamıştır. Her seçim döneminden söz vermişler ama yerine getirmemişlerdir. 17 yıldır havaalanı neden yapılmaz neden?
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Meclisinden Sarıçay barajı kararını geçirmiş sözünde durmuştur. Toplam maliyet 650 milyon liradır. Her kuruşu Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Ak Parti Hükümeti 650 milyonluk bu yatırımın tüm maliyetini kendisi karşılasın bizde alkışlayalım” diye konuştu.
Ak Parti Milletvekili Metin Yavuz’un Söke’ye bir iyilik yapacaksa barajın maliyeti olan 650 milyonu Ak Parti Hükümeti tarafından karşılanmasını sağlamasını isteyen CHP Söke İlçe Başkanı Mesut Atakan açıklamasının sonunda, “Sarıçay barajı için bu para Aydın Halkının cebinden çıkmasın yapsın bu iyiliği Aydına Yavuz. Sayın Yavuz ayrıca 650 milyonluk kaç tane yatırım yapılmış onu açıklasın” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.