7 Eylül

Acı haber geldi! Şehit var

Acı haber geldi! Şehit var
23 views
20 Temmuz 2018 - 9:25

Giresun’un Doğankent ilesi kırsalında, terr rgt PKK’ya ynelik operasyon yrten birlikteki Jandarma Uzman avuş Recep ncebe (24), ormanlık alan ierisinde terrist sanılarak zırhlı aratan aılan ateş sonucu ağır yaralandı. ncebe, kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Şehit Uzman avuş ncebe’nin olaydan nce blgede ektirdiği son fotoğrafını, ‘lm alnımıza yazılan ne by ne de bir kurşundur, canımızı alan sevda ve aşk yeminimiz var vatan uğruna lmeye’ szleriyle sosyal medyada paylaştığı grld.Olay,dn geceDoğankent ile kırsalında meydana geldi. Gmşhane’de, 15 Temmuz’da gerekleştirilen operasyonda, İişleri BakanlığıTerrden Arananlar Listesi’nde4 milyon lira dl ile Kırmızı Kategori’debulunanPKK’lı terrist,’Zeynel’ kod adlı Mehmet Yakışır ile ‘Rodi’ kod adlı Levent Dayan etkisiz hale getirildi. Operasyondan kaan terristgrubun yakalanması iin blgede srdrlen operasyonlara katılan Giresun Jandarma Blge Komutanlığı’na bağlı birlikteki Jandarma Uzman avuş Recep ncebe,ormanlık alana gitti. Mevziye dnşe getiği sırada askeri birliğin gvenliğini sağlayanzırhlı arataki askerler, termal kamera ile ormanlık alandaki hareketliliği fark etti,blgeyi anında ateş altına aldı. Uzman avuş ncebe, isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Olayın fark edilmesi zerine Doğankent Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve ilk mdahalesi burada yapılan ncebe, sevk edildiği Tirebolu Devlet Hastanesi’nde yapılan tm mdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olay sonrası Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından adli ve idari soruşturma başlatıldı. Giresun Jandarma Blge Komutanı Tuğgeneral Hakan Sara da blgedeki askeri yetkililerden bilgi aldı.

SON PAYLAŞIMI YREK BURKTU

Şehit Jandarma Uzman avuş Recep ncebe’nin olaydan nce blgede ektirdiği son fotoğrafıyla sosyal medyada yaptığı, ‘lm alnımıza yazılan ne by ne de bir kurşundur, canımızı alan sevda ve aşk yeminimiz var vatan uğruna lmeye’ paylaşımı ile yrekleri burktu. 3 yıl nce greve başladığı ğrenilen Uzman avuş Recep ncebe’nin askeri birliğe katılmadan nce arkadaşları ve ailesi tarafından kendisi iin memleketi Gaziantep’in Araban ilesi Emirhaydar Mahallesi’nde dzenlenen eğlencede eline kına yakıldığı grld.

Uzman avuş Recep ncebe’nin cenazesi Giresun Jandarma Blge Komutanlığı’nda basına kapalı dzenlenecek trenin ardından memleketi Gaziantep’in Araban ilesine gnderilecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.