7 Eylül

ADÜ Çocuk Üniversitesi 2018 Yılı İlk Mezunlarını Verdi

ADÜ Çocuk Üniversitesi 2018 Yılı İlk Mezunlarını Verdi
17 views
04 Temmuz 2018 - 8:42

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ADÜ Çocuk Üniversitesinin ilk dönem mezunları için 29 Haziran 2018 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde bir tören düzenlendi.

Törene ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Genel Sekreteri ve aynı zamanda Çocuk Ünivetsitesi Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Aslan, Programda görevli öğretim üyeleri, Program sorumluları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Dört program kapsamında gerçekleştirilen ADÜ Çocuk Üniversitesinin eğitim süresince çekilen fotoğraflarının slayt gösterimiyle başlayan tören; Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın konuşmasıyla devam etti. Konuşmasına çocuklarımızın geleceğimizin teminatı olduğunu söyleyerek başlayan Prof. Dr. Bircan “Yeni nesil çocukların anlama ve kavrama kapasiteleri çok yüksek. Akademik bilgiyi erken yaşta tecrübe ederek, gelecekteki meslek seçimleri açısından ön fikir edinmelerine yardımcı olması açısından bu programları önemsiyoruz. ADÜ Çocuk Üniversitesi eğlenerek öğretmeyi, genç beyinlerin hayal güçlerini genişletmeyi, bilgi ve beceri kazanmalarını hedefleyen çok amaçlı bir eğitim.” dedi.

Renkli anların yaşandığı mezuniyet töreninde söz alan aileler; ADÜ Çocuk Üniversitesinin mesleki rehberlik ve özgüven duygusunun pekiştirilmesi açısından çok faydalı olduğunu, eğitimin uzun vadede devam etmesini ve programlardan çok memnun olduklarını dile getirdi.

Çocuklar Genç Doktorlar Programı ile mikroskop altındaki yaşamı, acil durumlarda ilk yardım desteğini ve görünmeyen dünya, mikroorganizmaları keşfettiler. Minik Arkeologlar; tarihi kazıları, antik çağın kilden heykellerini ve medeniyetlerin nasıl geliştiğini kalıntılarla gözlemledi. Mühendisler Uzayda Programı; çocuklarımıza kendi tasarımlarını 3D yazıcı ile hazırlama fırsatını sundu. Genç Mühendisler Arduino kodlama ile elektronik dünyasına adım atıp LED’li devre yaptı. Doğa ve Hayvan Dostu Programı ile doğanın olağanüstü döngüsünü öğrenen öğrenciler, tohum çeşitlerini tanıdı, arıların gizemli dünyasına yolculuk etti. Programlar eğlenceli aktivitelerle desteklendi. Eğitim boyunca çocukların keyifli zaman geçirmeleri sağlandı.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın mezun olan öğrencilere diplomalarını vermesinin ardından mezuniyet pastası kesildi. Tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.