7 Eylül

ASKİ CEVAP VERDİ

ASKİ CEVAP VERDİ
16 Ekim 2019 - 12:53
Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) bazı basın yayın organlarında Tabakhane Deresi’nin kirliliğine ilişkin kurumlarını suçlayıcı sekilde çıkan haberlerle ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

ASKİ dere ıslahında tüm sorumluluğun gerek Cumhurbaşkanlığı kararnamesi gerekse başbakanlık genelgelerinde belirtildiği şekilde Devlet Su İşleri’nde olduğunun altını çizdi.

ASKİ Genel Müdürlüğü çıkan haberlere yazılı olarak verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı; “Geçtiğimiz günlerde bazı basın yayın organlarında dere ıslahı konusunda Genel Müdürlüğümüze yönelik çıkan haberlere istinaden bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Gerek 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün görev ve yetkileri başlıklı 121. Maddesinin ilgili bentlerinde, gerekse 2010/5 sayılı Başbakanlık Genelgesinde derelerin ıslahı konusunda tüm görev, yetki ve sorumluluğun DSİ’de olduğu açıkça belirtilmiştir. Hiçbir karışıklığa mahal vermeyecek bir şekilde ilgili mevzuatta açıkça belirtildiği üzere dere ıslahları konusunda asli görev DSİ’nindir.

Bu çerçevede siz değerli kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı hazırlama ihtiyacı duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Tüm kamuoyuna saygı ile sunarız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.