7 Eylül

ATAY: “BÖYLE TARIM BAKANI MI OLUR?”

ATAY: “BÖYLE TARIM BAKANI MI OLUR?”
8 views
11 Mart 2019 - 1:10

Millet ittifakı Efeler Belediye Başkan Adayı CHP’li Mehmet Fatih Atay, 10 Mart Pazar günü akşamı Girne Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Girne Mahallesinde vatandaşlar CHP’li Atayı alkışlarla karşıladı.

CHP’li Atay, “Değerli Arkadaşlar 31 Mart Yerel seçimlerine gidiyoruz ama ben biraz genel politikalardan bahsetmek istiyorum. Ülkemiz iflasın eşiğinde ve üretim yapılmıyor. Sürekli borçlanarak dışarıdan ithal ediyoruz. İktidar partisi 17 yıldır yabancı kaynaklardan borç alarak, yap işlet devret modeli ile köprüler,yollar ve havalimanları yaptılar. Şimdi bu borçları ödeme zamanı geldi. Para yok. Artık kimse bize para vermiyor. İngiltere’ye gitti Erdoğan’ın damadı. İngiliz yöneticiler konuşmaya bile tenezzül etmediler. Sizde adalet yok, insan hakları yok, demokrasi yok, hukuk yok bizim size verilecek paramız yok dedi. Tüylerim diken diken oluyor. Tarım bakanı çıkıyor “üretmezse üretmesin çiftçi, biz dışarıdan ithal ederiz” diyor. Böyle bir tarım bakanı olur mu arkadaşlar? Girne Mahallesi’nde oturan vatandaşlarımız artık bu düzene dur dememiz gerekiyor. ” dedi.

Sözlerine “Değerli arkadaşlar 31 Mart Yerel Seçimlerinde sizlerin desteği ile Belediye başkanı olduğumda yapacağım projelerden bahsetmek istiyorum. Efeler’de yaşayan bir çok dezavantajlı engelli diyebileceğimiz çocuklarımız, vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımız için de “Engelsiz Konuk Evi” açacağız. Engelli  vatandaşlarımızı güvenle teslim edebileceksiniz ve tamamen ücretsiz olacak.Ayrıca Örneğin; engelli vatandaşımızın notere gitmesi gerekiyor, biz vatandaşımızı ve yanında ki refakatçısı ile notere götüreceğiz ve sonra tekrardan evine teslim edeceğiz. Yaşlı vatandaşlarımız için de “Yaşlı Konuk Evi” açacağız. Konuk evimizde deneyimli ve güler yüzlü personellerimiz olacak. Yaşlı vatandaşlarımızın huzur bulabileceği ve kendi evindeki samimiyeti aramayacağı ferah bir ortam sağlayacağız. Değerli arkadaşlar Türkiye’de “Kestane diyince aklınıza hangi şehir geliyor? “ diye bir anket yapılıyor ve sonucu %92 Bursa çıkıyor. Bursa’ya kestane Aydın’dan gidiyor. Biz Efeler Belediyesi olarak yerel ürünlerimize kestanemize, incirimize ve zeytinimize sahip çıkarak Efeler ilçemizi tüm Türkiye’ye duyuracağız. İlçemizin giriş çıkışlarında ve belli başlı noktalarında yerel ürünlerimizi sergileyebileceğimiz satış noktaları açacağız. Efeler’i markalaştıracağız. Çiftçimizi esnafımızı zenginleştireceğiz” diyerek devam eden CHP’li Atay’a ziyaret esnasında CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, İyi Parti’li yöneticiler ve Meclis Üyesi Adayları eşlik etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.