7 Eylül

Aydın intiharda ilk sırada!!!

Aydın intiharda ilk sırada!!!
05 Ekim 2019 - 17:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Efeler Belediyesi, başta Efeler olmak üzere Aydın genelinde artan intihar oranlarına ilişkin, “İntiharı Önlemeyi Konuşuyoruz” paneli düzenledi.

Efeler Belediyesi, Milli Aydın Bankası Kültür Merkezinde, başta Efeler olmak üzere Aydın genelinde artan intihar oranlarına ilişkin panel düzenledi.

Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Eralp Atay’ın moderatörlüğünü yaptığı panele, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Kayhan Delibaş, Koç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Eskin ile Psikiyatri Uzmanı Dr. Sezai Berber konuşmacı olarak katıldı.

AYDIN İNTİHAR KONUSUNDA İLK SIRADA

Panel açılışında konuşan Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Eralp Atay: “İntiharı önlemeyi konuşuyoruz. Tabip Odası Başkanlığı döneminde bilimsel çalışma grubunda Aydın İntihar Raporu hazırlamıştık. Aydın, intihar konusunda ilk sırada. Özellikle son 8-10 ayda, yerel seçim sürecinde gördük ki bir Efeler’de intihar olaylarında ciddi bir artış var.  Efeler’de bir günde tam 4 intihar olayını haberini okuduk. Yerel seçimler sonuçlandıktan sonra Efeler Belediye Başkanı Sayın Fatih Atay’ın direktifleri doğrultusunda Efeler Belediyesi bünyesinde İntihar Çalışma Grubu oluşturduk. Çalışmalara başladık. Bu panel de bu çalışmaların bir eseri. Önümüzdeki günlerde saha çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Biz bir röntgen çekeceğiz; bir tahlil yapacağız, ondan sonra teşhis ve tedaviye gidip bir rapor hazırlayacağız. Bu raporda gerek Efeler Belediyesi’nin gerek diğer kamu kurum ve kuruluşlarının üzerilerine düşen görevleri yapması için başta Belediye Başkanımız Fatih Atay olmak üzere konunun takipçisi olacağız. Bu paneli de bunun için düzenliyoruz” dedi.

Gerçekleştirilen panelde Dünya genelinde, Türkiye’de ve Aydın’da gerçekleşen intihar olayları hakkında Dünya Sağlık Örgütü ile Türkiye İstatistik Kurumu kaynaklı veriler paylaşıldı.

Uzmanlar, intiharların önüne nasıl geçilebileceği, nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konusunda bir takım bilgiler verdi. İntiharları Önlemeyi Konuşuyoruz Paneli soru-cevap ile sona erdi.

Efeler Belediyesi’nin intiharlar konusundaki farkındalığından dolayı panel düzenlemesinden memnun kalan katılımcılar, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’a da teşekkürlerini ilettiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.