7 Eylül

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Aydınspor 1923’e büyük şok: “Tesisleri boşaltın”

Aydınspor 1923’e büyük şok: “Tesisleri boşaltın”
19 views
26 Haziran 2018 - 18:36

Aydınspor 1923’de kriz dinmiyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Hüseyin Aksu Spor Tesisi’ni kulüp tesisten atılma noktasına geldi.

Kurulduğu günden bu yana aynı tesisi kullanan siyah beyazlı kulüpte işler tersine gitmeye başlayınca Aydın Büyükşehir Belediyesi de desteğini çekti.

Geçtiğimiz hafta elektriklerinin kesik olmasından dolayı mum ışığında kongre yapan Efeler’in o gün ertelenen kongresi Çarşamba günü yapılacak.

Çarşamba yapılacak kongrede başkanlığa Hüsamettin Artan’dan başka aday yok.

Bir yandan kongresini yapıp transfer çalışmalarına başlamak isteyen Aydınspor 1923 elektrik krizinden sonra tesisten atılma tehdidiyle karşı karşıya geldi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi kulübe yazı göndererek tesisleri üç gün içinde boşaltmasını istedi.

Bunun üzerine açıklama yapan Başkan Adayı Hüsamettin Artan, “Yaşadığımız ve tüm Türkiye’nin gördüğü trajikomik gelişmelerin ardından böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı açıkçası öngörüyorduk.

Şimdiden sizlere teminat verebiliriz. Aydınspor 1923, içeride dışarıda taraftarının, şehrinin yüzünü öne eğdirmeyecek ve kanının son damlasına kadar savaşacak.

Aydınspor 1923 camiası artık eskisi gibi değil. Birileri, dışarıdan istediği atamayı yapamıyor, istediği gibi at koşturamıyor ve koşturamayacak.

Dolayısıyla böyle olaylarla karşılaşmamız da bir yerde normal” dedi.

Artan yaptığı açıklamada Aydınspor’un da daha önce bugünkü Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından eski tesislerden zorlar çıkarıldığını anımsatarak şu ifadeleri kullandı,

“Sevgili Aydınlılar, Aydınspor 1923’e gönül vermiş dünyanın dört bir yanındaki renktaşlarımız ve değerli kamuoyu.

Bugün, sosyal medyadan ve yerel medyadan öğrendiğiniz üzere Aydın Büyükşehir Belediyesi , kurulduğu günden bu yana kulübümüzün kullandığı tesislerden sadece 3(üç) gün içerisinde çıkmamızı istedi.

Yaşadığımız ve tüm Türkiye’nin gördüğü trajikomik gelişmelerin ardından böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı açıkçası öngörüyorduk.

Ancak, kongre ve transfer sürecinde olduğumuz bugünlerde böyle bir tabloyla karşılaşmak canımızı normal olarak daha da sıktı.

Aydınspor camiasının yaşadığı bu ilk “tesisten çıkarılma” olayı değil. Hepimizin bildiği üzere bir sürü acı çeken, yaklaşık 10 yıldır tabir-i caizse amatör liglerde sürünen Aydınsporumuz, Türkiye’de ilk örneklerden olan HÜSEYİN AKSU TESİSLERİ’nden de şu anki BŞB Başkanı tarafından sokağa atılmıştı.

Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana “Halkın Takımı” olma iddiasını sürdürdüğümüzü Aydın halkı bilmektedir. Geçtiğimiz sezon bir çok sıkıntıyla boğuşurken küme düştük.

Elbet,yaptığımız hatalar da oldu.

Ancak, bu sezon şimdiden sizlere teminat verebiliriz. Aydınspor 1923, içeride dışarıda taraftarının, şehrinin yüzünü öne eğdirmeyecek ve kanının son damlasına kadar savaşacak.

Aydınspor 1923 camiası artık eskisi gibi değil. Birileri, dışarıdan istediği atamayı yapamıyor, istediği gibi at koşturamıyor ve koşturamayacak.

Dolayısıyla böyle olaylarla karşılaşmamız da bir yerde normal.

Ancak, herkes bilsin ki, “Halkın Takımı” olma iddiamızdan hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğiz.

Aydın’daki hiçbir odağın değil, “Aydın’ın takımı” olacağız.

Destek olmak isteyen herkese, her zaman kapımız açık.

Gerekirse, futbolcularımızı evlerimizde ağırlar, Kent Meydanı’na çadır kurarız.

Bizim alnımız ak, gönlümüz de bu şehrin sevdasıyla dolu.

Kavga etmek isteyenle kavga ederiz, el vermek isteyene kapılarımızı sonuna kadar açarız.

Taraftarlarımızdan tek isteğimiz, sezon boyunca içeride-dışarıda bizi desteklemeleridir.

Diğerleri mi?

Varlıkları çok büyük zarar, yoklukları zarar.

Kendilerini, görmek bile istemiyoruz.

Tüm taraftarlarımızı, gönüldaşlarımızı kongremizin ikinci ayağına bekliyoruz.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.