7 Eylül

Aynı filmi izlemekten bıktık!

Aynı filmi izlemekten bıktık!
Tevfik Akbaş( t.akbas@7eylul.com )
20 Mart 2018 - 6:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta Aydın iş aleminin patronu olarak yorumlanan Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ağırladı.

Hisarcıklıoğlu Aydın’a her gelişinde Havaalanı konusunu gündeme getirerek bizlerin heyecanını körüklerdi.

Bu kez de aynı olayı bizlere yaşattı. “Aydın’a Havaalanı yapılmalı” dedi.

Merhum çiftçilerimizden Mustafa Çıldır. Tarlasını bağışlarken “buraya hava alanı yapılsın” şartını öne sürmüş.

Aradan yıllar geçmiş ömrü yetmemiş arzunun gerçekleşmesine. Aile bireyleri konuyu zamanın yetkililerine sık sık dile getirmelerine rağmen ilgisiz kalmışlar.

Başbakan,TBMM Başkanı,Bakanlar ve bir çok milletvekili ve bürokratı Ankara’ya gönderen Aydın ve Aydınlıların sesi cılız kalmış. Çevre illerimizden Denizli ve Muğla’da hava alanları yer alırken Aydın sınıfta kalmıştır.

Bürokrat atamaları ile yoğunlaşan üst düzey siyasetçiler nedense Hükümetler nezdinde Havaalanı konusunda bir arpa boyu kadar ilerleme kaydedememişler.

BU DUYARSIZLIK NİYE ?

Ben 44 yıldır Aydın’da görev yapıyorum.Bu süreç içinde Aydın Havaalanı konusundaki filmi izlemekten bıktım.

Sahne aynı,

Senaryo aynı.

Yalnız oyuncular değişik.

Yıllardır Aydın üst düzey siyasetçileri ağırlar.

Gerçekleşme sağlanamaz. Siyasi çekişmeler nederiyle kısır döngü içinde sıkışan bu önemli konu askıda kalmıştır. Polülist politiya yerine yerel kazanımlara kapı aralansa olmaz mı?

BECEREMEYENLERE İNAT HEYKELİ DİKİLMELİ!

Aydın Havaalanı konusu şimdi de İş dünyası patronu Hisarcıklıoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere ilgili tüm bakanlara ve yöneticilere bu yöndeki talebini her fırsatta ileten ve yaklaşık 62 yıldır Çıldır Havalimanı’nın sivil uçuşlara açılması için mücadele vermesi bekleniyor.

Bu önemli konu gerçekleşmesi halinde Hisarcklıoğlu’nun som altından heykeli kent meydanına dikilmeli.

Sınıf atlayamayan siyasetçilere inat!

DENİZLER ÖLÜM MAKİNASI OLMASIN!

Son yıllarda Ege denizi mültecilere mezar olmaya devam ediyor. İnsan ticaretinin sektörel hale geldiği ortamda ölüm kol geziyor. Hürriyetleri uğruna paralarından ve canlarından olan binlerce kaçak göçmeni denizin azgın dalgaları yutuyor.

Alınan önlemlerin yetersizliğinin tartışmaya açıldığı ülkemizde Didim sahillerinde yaşanan bu olay son olmalı. 16 can dalgalara teslim.

Umudun ölümle yer değiştirdiği sahiller vicdanları tahrip etmeye ne zaman son noktayı koyacak? Kaçak göçmenlerin ülke girişinde kendilerini avlamaya çalışan insan tacileri ile ilgili daha ciddi önlemler alınmalı. Bu kişilere göz açtırılmamalı.

ALINAN ÖNLEMLER ARTTIRILMALI

Ülke sorunlarına göçmen kaçakçılığının da eklenmesi ciddi bir konu.İnsanların var olduğu ortamlarda olayların son bulması beklenemez.

Ama asgari düzeylere indirmek mümkündür.

Konunun takipçisi olan kurumların aldıkları önlemlere rağmen yasakları delmeye çalışan insan tacirlerinin faaliyetlerini ortadan kaldıracak yeniden yasal değişikliklere gidilmeli.

Caydırıcı ve hürriyeti kısıtlayıcı yasal yaptırımlar getirilmeli.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.