7 Eylül

BAŞKAN ÖMER GÜNEL KEGEV’İN YÖNETİM KURULU KARARLARINA ASLA MÜDAHALE ETMEDİĞİNİ BELİRTEREK İDDİALARI YALANLADI

BAŞKAN ÖMER GÜNEL KEGEV’İN YÖNETİM KURULU KARARLARINA ASLA MÜDAHALE ETMEDİĞİNİ BELİRTEREK İDDİALARI YALANLADI
17 views
04 Temmuz 2019 - 8:50

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı’nda yaşanan yönetim kurulu işleyişine müdahale ettiği yönündeki iddialara cevap verdi. Başkan Ömer Günel, KEGEV’in yönetim kurulu kararlarına asla müdahale etmediğini belirterek iddiaları yalanladı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in konuyla ilgili açıklaması şöyle;

Sevgili Kuşadalılar, Değerli hemşehrilerim, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından halkımızın teveccühü ile seçildiğim belediye başkanlığı görevini yaparken, kimseyi ötekileştirmeyen bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizi daha ilk saatlerden, sandıkların açılmasının ve sonuçların kesinleşmesinin hemen ardından parti binası önünde yaptığım konuşmada dile getirmiş ve hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucakladığımı tüm kamuoyuna açıklamıştım. Bu anlayış ile sorunlar yumağına dönen şehrimizin sorunlarını bir bir çözmek için tüm ekip arkadaşlarımızla yoğun bir çalışma temposuna girdik ve gece gündüz çalışarak yaptığımız uygulamaları da halkımıza hissettirmeye başladık. Ancak, bizim sadece hizmet ve yatırım odaklı ve tüm kesimleri kucaklayan bu siyaset anlayışımız belli ki bazı malum kesimlerde büyük rahatsızlığa yol açmış bulunuyor. Henüz daha 3 aylık bir süre geçmesine rağmen gelinen noktada yaptığımız köklü değişiklikler halkımız tarafından büyük memnuniyet ile karşılanırken, bu malum çevreler ise ne yazık ki büyük bir rahatsızlığa yol açmıştır. Bu kısır siyasetin ürünü olarak (acaba nereden tutturur da belediye başkanını yıpratırız) gibi “ sığ, basit, çamur at izi kalsın “ şeklindeki tedavülden kalkmış yöntemlerle yıpratma muhalefeti yapmaya çalışan bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Bunun son örneğini de Kuşadası Belediyesi ve şahsımın hiçbir dahli olmamasına rağmen Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV) yönetim kurulunun kararıyla ortaya çıkan bir gelişmede yaşamaktayız. Bilinmesini isterim ki ben demokrasiye ve çok sesliliğe inanan ve bunu kendisine düstur edinmiş biriyim. Belediye başkanlığı görevini yürütürken de herhangi bir sivil toplum kuruluşu veya meslek örgütüne müdahale etmek gibi bir niyetim olmadığı gibi bu gelişmede de herhangi bir bilgim veya müdahalem söz konusu değildir. Bana sorma gereği bile duymadan KEGEV’de yaşananları şahsımla veya Kuşadası Belediyesi yönetimiyle ilişkilendirmeye çalışmak, eğer içinde art niyet yoksa cehaletten kaynaklanmaktadır.

Tüm bu gelişmelerin ışığında bugün yerel seçimlerdeki rakibim eski belediye başkanımız Sayın Fuat Akdoğan’ın KEGEV’deki gelişmelerle ilgili yaptığı ve büyük çoğunluğu yanlış bilgilerden oluşan değerlendirme yazısını üzüntüyle okuduğumu belirtmek isterim. Biz Sayın Fuat Akdoğan ile seçimlere kadar her zaman sohbet eden, yemek yiyen, oturup konuşan ve aklıselim diyalog kuran iki kişiyiz. Kuşadası’nın dağ gibi biriken sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışırken, kamuoyu önünde sağlıksız ve doğru olmayan bilgilerle polemik yaratan diyaloglara girmek yerine sağlıklı iletişimine geçmenin Sayın Fuat Akdoğan tarafından da tercih edileceğini biliyorum. Bu konuda sağlıklı bilgi almak için beni her zaman arayabilir ve KEGEV’de yaşananlarla alakamın ve bilgimin olmadığını, böyle bir talimatımın olmadığını, bunun KEGEV’in tasarrufu olduğunu birinci ağızdan yani benden rahatlıkla öğrenebilirdi. Seçimlerin ardından tebrik etmek için aramamasına rağmen kapımın her zaman ona açık olduğunun ve her zaman oturup konuşabileceğimin bilinmesini istiyorum. Sadece KEGEV konusunda değil her konuda kapım kendisine açıktır ve Sayın Fuat Akdoğan’ı her zaman bekliyorum.

Son olarak bilinmesini isterim ki, Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı, 1991 yılında rahmetli belediye başkanımız M. Lütfi Suyolcu tarafından kurulmuş, turizmin duayeni rahmetli Naci Akdoğan büyüğümüzün ve Barmek Holdingin sahibi Hüseyin Arabul’un ve daha bir çok hayırsever Kuşadalının destekleriyle gelişmiş, Atatürkçü ve çağdaş bir anlayışla eğitim alanında önemli katkılar sağlayarak bugüne kadar gelmiştir. Ben de gerek avukat, gerek siyasetçi ve gerek de yönetici olarak her zaman ve her dönem KEGEV’e destek vererek, diğer tüm fedakar Kuşadalılar gibi yapılan çalışmalara katkı koydum. Şimdi de belediye başkanı olarak diğer tüm belediye başkanları gibi KEGEV’in her ihtiyacın da yanında olmaya devam etmeyi kendime bir görev olarak görüyorum. Bunların dışında KEGEV’in yönetim kurulu seçimlerine veya yönetim işleyişine karışmam söz konusu dahi değildir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.