7 Eylül

BAŞKASINA VERİR ÖĞÜDÜ, KENDİ KIRAR SÖĞÜDÜ

BAŞKASINA VERİR ÖĞÜDÜ, KENDİ KIRAR SÖĞÜDÜ
19 views
25 Eylül 2018 - 10:24

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun hapse gireceği konusunda  yalan yanlış haberler yayınlayan Yalçın yıldırım hapse girdi.

Başkan Özlem Çerçioğlu’nun terör örgütü Fetö/Pdy yapılanmasıyla ilişkilerinin olduğu ve belediyenin bazı birimlerinde yapılan ihalelerinde usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığı konusunda  defalarca asılsız haber yazan ve kamuoyunu yanıltan haberleri ile tanınan Gazeteci Yalçın Yıldırımın hakaret suçuyla 1 yıl 20 gün ceza aldığı ve hapse girdiği öğrenildi.

Gazeteci Yalçın Yıldırım kendine ait internet sitesinde uzun zamandır Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında  asılsız ve doğruluğu belli olmayan haberleri yayınlamakla tanınıyor. Yıldırım özellikle yazılarında büyükşehir belediyesinde yapılmış olan ihalelerde usulsüzlük , belediye çalışanlarının ve başkan Çerçioğlu’nun terör örgütü Fetö/Pdy yapılanmasıyla ilişkilerinin olduğunun iddia ediyordu. Bu asılsız iddialar kamuoyunu yanlış bilgilendiriyor ve vatandaşın tepkisini çekiyordu.

Denetimli serbestlik yasası nedeniyle bu cezanın 10 günlük kısmını Aydın E-Tipi Açık cezaevinde geçiren Yalçın Yıldırım’ın 10 günlük sürenin sonunda imza karşılığı denetimli serbestlik geçireceği öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.