7 Eylül

Birlikte daha güçlü Kuşadası için

Birlikte daha güçlü Kuşadası için
19 views
12 Ekim 2018 - 12:26

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kuşadası Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ilk isimlerden biri de İlhan Aygüneş oldu.

Partinin Kuşadası ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerini yürüten İlhan Aygüneş, “Birlikte Daha Güçlü Kuşadası İçin” sloganıyla yola çıktı.

30 yılı aşkın bir süredir Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı, Kuşadası ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yaptığını dile getiren İlhan Aygüneş, “Bu görevlerimde bana katkı koyan ve destek olan, gerek parti içi görevlerimde gerekse yerel yönetimlerdeki görevim esnasında beni hiç yalnız bırakmayan, partimizin her bir üyesine, değerli hemşerilerime ve bu zorlu süreçte benden desteğini esirgemeyen aileme sonsuz teşekkür ederim” diye konuştu.

EN YAŞANILABİLİR KENTLERİNDEN BİRİ

Aygüneş, 21’nci yüzyılın en yaşanılabilir kentlerinden biri olmak için ancak sosyal demokrat yeni nesil belediyecilik anlayışı ile sağlanabileceğinin altını çizerek, “Yönetim; hiyerarşik değil, katılımcı ve eşitlikçi bir düzlemde inşa edilmelidir. Halka en yakın hizmet birimi olan yerel yönetimler; ancak halkın katılımı, denetimi ve paydaşlığı ile sağlıklı bir şekilde yönetilebilir” dedi.

BİRLİKTE ÜRETİP BİRLİKTE PAYLAŞMAK

CHP Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı İlhan Aygüneş, yaptığı aday adaylık başvurusunun ardından yaptığı basın açıklamasında önceliklerini de şu şekilde sıraladı, “Birlikte üretip, birlikte paylaşmak, eleştirmek yerine çözüm üretmek, toplum yararı odaklı projeler üretmek, katılımcı yönetim anlayışını egemen kılmak, herkesin kendisini çözümün bir parçası olarak görmesini sağlamak, Kuşadalıların kentine sahip çıkmasını sağlamak, yerel hizmetlerin en yüksek halk katıımı ve en saydam yöntemlerle halka ulaştırılmasını sağlamak.”

YENİ NESİL BELEDİYECİLİK

Yeni nesil belediyecilik anlayışı ile Kuşadası’nı yönetmeye talip olduğunu sözlerine ekleyen Aygüneş sözlerine şöyle devam etti, “Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve belediye çalışanlarının ayrı olarak yönetime, özellikle muhtarların, sivil toplum örgütlerinin, kent konseyinin ve üniversitenin etkin bir şekilde katıldığı yenir bir yönetim anlayışının hayata geçirilmesi ile mümkündür.

Kentin sorunları, bizzat sorunun muhatapları ile çözülmelidir. Ben nasıl istiyorsam öyle olacak diyerek kalıcı bir çözüme ulaşmak mümkün değildir.

Her Kuşadalının gerektiğinde ortak olabileceği, fikrini ve çözüm önerisini sunabileceği bir yönetim zemini inşa edilmelidir.

Hiçbir Kuşadalının dışlanmadığı, bütün kararların ortaklaşa alındığı, ortak akıl ve bilimsel yönetimlerin kullanıldığı bir yönetim anlayışı olmalıdır.

CAVİT ESKİCİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.