7 Eylül

“Bu şehre gelen yatırımcı nereye ne yapacağını senden daha iyi biliyor.”

“Bu şehre gelen yatırımcı nereye ne yapacağını senden daha iyi biliyor.”
6 views
29 Ocak 2019 - 13:23

AK Parti Aydın Milletvekili ve partisinin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın “Aydın’ın imar plan yönetmeliği yok. O yüzden yatırımcı gelmiyor” açıklamasın CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Hasan Yörük’ten yanıt geldi.

Hasan Yörük, “Kendi partinin ihtisas komisyonu üyesine lütfedip sorsaydın planla ilgili detaylı bilgi dahi alabilirdin. Sayın Savaş sana adım adım ve seni aydınlatarak cevap vereyim ki, bir daha bilmediğin sulara girerken çevrene danışmayı unutma” dedi.

CHP’li Hasan Yörük yaptığı açıklamada Mustafa Savaş’ın Koçarlı’da yaptığı bu açıklamayı basından takip ettiğini ifade ederek, “Sayın Mustafa Savaş dün Koçarlı’da konuşmuş. Basından takip ettiğim kadarıyla sayın milletvekili anlamadığı konuları bilenlere danışmadan açıklama yapmasıyla meşhur olma yolunda da hızla ilerliyor.

Bu sefer de Aydın’ın bir imar planı yönetmeliği yok, yatırımcı fabrikayı nereye yapacağını bilmeden nasıl gelsin demiş.

Sayın Savaş sana adım adım ve seni aydınlatarak cevap vereyim ki, bir daha bilmediğin sulara girerken çevrene danışmayı unutma” dedi.

İMAR PLAN YÖNETMELİĞİ İCAT EDİLMEDİ

Yatırımlara ilişkin yer seçim kararlarının yönetmelikle değil, imar planlarıyla alındığının altını çizen Yörük, “Zaten imar plan yönetmeliği diye bir yönetmelik türü de henüz icat edilmedi.

Bu ilde de Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış ve yürürlükte olan bir imar planı var. Kendi partinin ihtisas komisyonu üyesine lütfedip sorsaydın planla ilgili detaylı bilgi dahi alabilirdin. Bu planda yatırım alanları her sektörde ayrı ayrı tespit edildi. Sen hiç canını sıkma. Yani bu şehre gelen yatırımcı nereye ne yapacağını senden daha iyi biliyor. Yatırımcıyı da bu kadar düşünüyorsunuz madem, siz Ankara’da geçirdiğiniz vaktinizi yüzde 100’ün üstünde zam yaptığınız elektrik maliyetlerini düşürmeye ayırın, gerisini belediyeler burada halleder siz hiç merak etmeyin.

OTOBANLA HAVAALANI NE OLDU?

Hem bir hemşeriniz hem de yaşça büyüğünüz olarak da size tavsiyem, seçimden sonra da Aydın’a, Aydın’ın dertlerine vakit ayırın, daha sık gelin, belki bu şehir için yapabileceğiniz küçücük de olsa bir şeyler bulursunuz. Şunu da hatırlatayım söz vermiş olduğunuz Aydın-Denizli otobanını neden yaptıramadığınızı söyle, bir de bizim havaalanı ne oldu?” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.