7 Eylül

Bülbül makamına kavuştu

Bülbül makamına kavuştu
9 views
03 Ekim 2018 - 9:09

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 24 Haziran seçimlerinden buyana TBMM’de seyyar olarak yaptığı görevini, artık kendisine tahsis edilen odada sürdürecek.

24 Haziran seçimleri öncesi yeni başkanlık sistemi nedeniyle 550 olan milletvekili sayısı 600’e yükseltilmişti. Artan milletvekili sayısı nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kendisine oda tahsis edilemeyen CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, yaklaşık 100 gün sonra meclisteki odasına kavuştu.

TBMM’de odasına kavuşan Bülbül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Göçebelikten yerleşik düzene sonunda geçtim” açıklamasını yaptı. Meclis’in 2. Yasama yılına başlaması ile kendisine ait odaya kavuşan Bülbül, “Seçimlerden sonra yapılan oda tahsisi kuralarında bize oda çıkmamıştı. 2. Kuralarda oda bize de çıktı. Seyyar vekillikten yerleşik düzene geçtik. Hizmet üretmemiz için odamız olması şart değil ama dışarıdan gelen misafirlerimizin dertlerini ve sorunlarını daha rahat konuşabilmek ve çözüm arayışımız bu şekilde daha iyi olacak. Yüreğimiz gibi odamızın kapısı da Aydınlı hemşerilerim başta olmak üzere tüm halkımıza açıktır” ifadelerini kullandı.

YENİ YASAMA YILININ İLK ÖNERGESİ

BÜYÜK MENDERES KİRLİLİĞİYLE İLGİLİ

Öte yandan, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Büyük Menderes Nehri havzasındaki kirlilik ve bu kirliliğin yol açtığı olumsuz etkilerin araştırılması için, 27. Dönem 2. Yasama yılının ilk önergesini TBMM Başkanlığı’na sundu. Bülbül, “Umarım AK Partili vekil arkadaşlarımız da bu konuda destek verir de, Aydın ve Ege bölgemiz için büyük tehdit oluşturan bu sorunu çözüme kavuştururuz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.