7 Eylül

Çankır, AK Partili Yavuz’u hedef aldı

Çankır, AK Partili Yavuz’u hedef aldı
18 views
09 Ocak 2019 - 23:25

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel’in aday tanıtım toplantısında, AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz’a yüklendi.  

“Karşımızda daha Büyükşehir Belediye başkan adayını belirleyemeyen, Söke ilçemizde kimi aday çıkarılacağına henüz karar veremeyen bir ittifak var” diyen Çankır, “Yani bu arkadaşların kafası epey karışık. O nedenle bugünlerde sahada epeyce saçmalıyorlar. Fakir fukaranın ekmeğine kan doğradıkları yetmiyor, bir de Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık hizmetlerini yasaklıyorlar” ifadelerini kullandı.  
  “MİLLETİN SAĞLIĞI TİCARİ BİR KONU DEĞİLDİR”
  AK Parti Milletvekili Yavuz’a seslenen Çankır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben buradan Sökeli özel hastane sahibi beyefendiye sesleniyorum. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali konuşan milletvekili… Milletin sağlığı ticari bir konu değildir. Hükümetinizi anladık sağlığı ticaretleştirdiniz, seni de anladık cebini düşünüyorsun. Yalnız kimsesizleri de unutma, onlar yalnız değiller. Buralarda biz varız, Cumhuriyet Halk Partisi var, düşenin dostu derde derman olan sosyal demokratlar var, yurtseverler var, Cumhuriyet Halk Partisi’nin cesur Belediye Başkanı var, Aydın’ın topuklu efesi Özlem Çerçioğlu var. O nedenle bu milletin ahı tuttu mu, iflah olmazsınız. Yol yakınken cebini düşünmekten vazgeç sevgili milletvekili kardeşim. Metin ol, sen de vicdanen rahatlar doğruyu bulursun.” 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.