7 Eylül

Çerçioğlu “Kadın cinayetleri son bulsun”

Çerçioğlu “Kadın cinayetleri son bulsun”
24 Ağustos 2019 - 11:26

Türkiye Emine Bulut cinayetini konuşuyor. 

Kırıkkale’de eski eşi Fedai Baran (43) tarafından bıçaklanan Emine Bulut’un (38), hastanede ölmeden önce olay yerinde çekilen son görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Görüntüde Emine Bulut, “Ben ölmek istemiyorum” derken, yanında bulunan 10 yaşındaki kızı F.B.B.’nin “Anne lütfen ölme” diyerek ağladığı görüldü. Birçok ünlü isim, canice öldürülen Emine Bulut için sessiz kalmayarak Twitter hesaplarından tepki gösterdi.

Sosyal Medya ayaklandı Çerçioğlu sessiz kalmadı

Emine Bulut’un 18 Ağustosta canice öldürülmesi ve kızının “Anne lütfen ölme “ sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Artan kadın cinayetleri ve şiddet dolayısıyla Türkiye’de kimse sessiz kalmadı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu sosyal medya hesabından Emine Bulut cinayetini kınayan bir mesaj yayınladı. Kadın cinayetlerinin bir an önce son bulmasını dileyen Çerçioğlu, sessiz kalmayacakların, konunun takipçisi olacaklarını ve küçük kız için ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdi.

 Başkan Çerçioğlu’nun sosyal medya mesajından sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın’daki billboardlara kadın cinayetlerinin farkındalığını anlatan afişler asıldı. Şehrin bir çok yerine asılan afişler vatandaşların gözünden kaçmadı ve duyarlılığı için Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ettiler.

CANİCE KATLETTİ!

Olay, 18 Ağustos’ta Menderes Caddesi’ndeki kafede meydana geldi. Fedai Baran, 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızı F.B.B. ile kafede buluştu. Fedai Baran ile Emine Bulut, arasında tartışma çıktı. Cani eski eşi Fedai Baran, yanındaki bıçakla eski eşini, kızının gözü önünde vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.