7 Eylül

ÇERÇİOĞLU’NA TAM DESTEK

ÇERÇİOĞLU’NA TAM DESTEK
18 views
16 Mayıs 2019 - 10:26

YSK’nın İstanbul seçimlerini 23 Hazirana ertelemesinin yankıları sürerken parti genel başkanlarını programında ağırlayan İsmail Küçükkaya’nın program konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fozx Tv’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar saat programına konuk olarak gündeme dair açıklamalarda bulunan. Kılıçdaroğlu sosyal medya ve Küçükkaya’nın sorularına cevap verirken son günlerde Ekrem İmamoğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yapılan kumpasın ahlaksızlık olduğunu dile getirdi.
Programda İsmail Küçükkaya “Biz bir FETÖ belası yaşadık. Gizli tanık ve sahte ihbarlar ile bir çok gazeteci, askerleri, rektörleri içeri aldılar. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu hakkında bir tutukluya onları suçla, seni ertesi günü tahliye edelim , bu konuyu kısacık yorumlar mısınız” sorusunu sordu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sorulan soruya “Bakın onları yapan kim biliyor musunuz İktidar sahipleri. Bir bakan var o işin içinde. Bir gazeteciye neden izin verilir de bu tutuklu arkadaşa git görüş diye bilir. Kim izin verebilir bu gazeteciye . Ve o gazeteci giderde nasıl bir vaat verebilir Özlem Çerçioğlunu suçla ve seni tahliye edelim ve paraya pula boğalım deme hakkını kim verir. Bakan var bu işin içinde. Fiilen görevde olan bir bakan .Asıl soru o gazeteciyi o kişiyle kim buluşturdu? Adalet Bakanlığına gidip izin alabiliyorsa bu işin içinde kimlerin olduğunu açıklamak gerekir.. Herhangi bir gazeteci ya da siz gidin başvurun nasıl görüşebileceğinizi ortaya koyun. Adalet Bakanlığının bu gazeteciye görüşme izni vermesi de muamma . Çerçioğlu ve İmamoğlu kazanmasın diye ellerinden geleni yapıyorsunuz. Kumpas kuruyorsunuz. Sizde adalet, hak hukuk, vicdan ve en önemlisi Allah korkusu yok mu? Siz nasıl kalkıp bu insanları Fetö ile suçlayıp göz altına alalım ve tutuklayalım da kazanmasınlar. Allah büyüktür ve o kişi mahkemede açıklama yaptı bunlar bana geldi ve bu teklifi sundular dedi. Bunlar sizin dediğiniz gibi FETÖ taktiğinden başka bir şey değil.” dedi.
(UFUK SARI)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.