7 Eylül

CHP İLÇE BAŞKANI SORDU: “SERHAN SEYHAN’I KİM KORUYOR”

CHP İLÇE BAŞKANI SORDU: “SERHAN SEYHAN’I KİM KORUYOR”
17 views
20 Mayıs 2019 - 16:14

1

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler İlçe Başkanı son günlerde gündemi meşgul eden Aydın’da bir süre internet haber gazeteciliği yapan Serhan Seyhan ve Erkan Karaarslan ile ilgili diyalogların ardından basın açıklaması yaptı.

Polat Bora Mersin yaptığı açıklamada, “Serhan Seyhan’ı kim koruyor” diye sordu.

Ülke olarak ciddi sınavlardan geçtiğimiz bir dönemde olunduğuna vurgu yapan CHP Efeler İlçe Başkanı Mersin, “Bir taraftan giderek artan ve etkisini hissettiren ekonomik kriz; bir taraftan İstanbul Seçimlerinin haksız bir şekilde iptali derken şimdi de Ekrem İmamoğlu Ve Özlem Çerçioğlu’na kurulmak istenen ve deşifre olan bir kumpas girişimi ile karşı karşıyayız” dedi.

KESİNLEŞMİŞ CEZASI VE İNFAZI VAR AMA DIŞARIDA

Serhan Seyhan’la ilgili açıklamasında Seyhan’ın kesinleşmiş cezası ve infazı olduğunu dile getiren Mersin, “Bui şahıs milletvekili dokunulmazlığına sahip bir insan gibi cezaevlerine girip çıkabilmekte; karakollardan ifadesi alınmadan serbest kalabilmekte; kesinleşmiş cezası ve infazı olmasına rağmen dışarda dolaşabilmektedir” diye konuştu.

Yaşananların ardından kamuoyunda cevap bekleyen soruların oluştuğunu sözlerine ekleyen Mersin o soruları da şu şekilde sıraladı,

1-)Serhan Seyhan isimli şahıs aleyhine tanıklık yaptığı sanık ile nasıl görüşebilmiştir? Yasa gereği tutuklular ile görüşebilecek kişiler belirlenmiş iken görüşme iznini nasıl ve kimden almıştır?

Serhan Seyhan sanıkla kaç kez görüşmüştür?

Serhan Seyhan sanıkla ne sıfatla görüşmüştür?

2-)Serhan Seyhan evrakta sahtekârlıktan ceza almış ve almış olduğu ceza Yargıtay tarafından onanmıştır. Serhan Seyhan’ın cezasının infazı için cezaevinde olması gerekirken hangi yasal gerekçe ile serbestçe dolaşabilmektedir? Kesinleşmiş cezalarda kanun yollarına başvurulması infazı ertelememektedir. Başka hükümlülere tanınmayan bu hak Serhan Seyhan’a nasıl tanınmıştır?

3-)29.03.2019 tarihinde Serhan Seyhan ve beraberindekiler tarafından halk arasında sarı civciv olarak bilinen belediye otobüsünün önü kesilmiş ve otobüs şoförüne fiili ve sözlü saldırıda bulunulmuştur. Olay akşamı Serhan Seyhan karakolda ifadesi alınmadan serbest bırakılmış mıdır?Şöför’e ben Mustafa Savaş’ın abisiyim denilmiş midir?Serhan Seyhan’a alkol muayenesi yapılmış mıdır?

4-)Serhan Seyhan aydında mevcut gazeteci örgütlerine mensup mudur?Basın kartı bulunmakta mıdır?

5-)AKP milletvekillerinin her hafta Aydın Adliyesini ziyaret etmelerinin nedeni nedir?

6-)Serhan Seyhan yerel seçimler esnasında kimin danışmanlığını yapmıştır?

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.