7 Eylül

Dediği Tescillendi…!

Dediği Tescillendi…!
474 views
04 Şubat 2020 - 10:04

Aydın Büyükşehir Belediye ve ASKİ, Sayıştay tarafından yapılan denetimden geçer aldı. Sayıştay’ın denetiminden sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ hakkında atılan iddalar boşa çıkmış oldu.
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ, Sayıştay tarafından her yıl rutin olarak yapılan incelemelerden bir kez daha tam not aldı. Sayıştay tarafından yayınlanan Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü raporunda, iki kurum hakkında da ‘Tüm yönleriyle doğru ve güvenilir bilgi içerdiği kanaatine varılmıştır’ ifadeleri kullanıldı.
31 Mart 2019 Yerel Seçim Sonuçlarının ardından İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay denetimlerine göre AKP’li bir çok Büyükşehir ve ilçe belediyesinde yolsuzluk yapıldığı tespit edilirken Sayıştay’ın Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne tam not vermesi geçtiğimiz süreçteki Aydın Büyükşehir Belediyesine atılan bazı iddaların da ne denli içi boş olduğunu gözler önüne serdi. Sayıştay’ın yapmış olduğu incelemeler sonrasında yayınlanan raporunda genel kanaati olarak doğru ve güvenilir bulunan Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’de herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bizzat Sayıştay denetçileri tarafından yayınlanan raporla da onaylanmış oldu.
TEK TEK İNCELENDİ
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin 2015-2019 dönemi stratejik plan ve 2018 yılı performans programı ve faaliyet raporları tek tek incelendi. Yapılan inceleme sonrası, 5018 sayılı kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nda belirtilen tüm sorumlulukların yerine getirildiği kaydedildi.
KAMU ZARARI YOK
Türkiye’nin hesap yargısı kurumu olan Sayıştay Başkanlığı tarafından yapılan tüm incelemelerde, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ kurumlarında herhangi bir denetim bulgusu tespit edilemedi. Sayıştay denetçilerinin raporuna göre; Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin işlem ve faaliyetlerinde tek bir kuruş kamu zararının olmadığı tespit edildi.
İDDALAR HAVADA KALDI
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik karanlık odaklar tarafından yapılan algı operasyonları, kumpas girişimleri ve onlarca iftira da Sayıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan rapor ile boşa çıkmış oldu.
2009 yılından bu yana 3 dönemdir her seçimden en yakın rakibinden onbinlerce oy fazla fark atarak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Özlem Çerçioğlu’nun Aydın halkının bir kuruşunu boşa harcatmadığı da Sayıştay raporu ile tescillenmiş oldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.