7 Eylül

DİNÇER: “CUMHURİYET AYDINLIK DÜNYAYA AÇILAN KAPIDIR”

DİNÇER: “CUMHURİYET AYDINLIK DÜNYAYA AÇILAN KAPIDIR”
4 views
28 Ekim 2020 - 10:49

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Dinçer mesajında Cumhuriyet’in milletimize aydınlık bir dünyanın kapılarını açtığına değinerek şu ifadeleri kulladı.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ En Büyük Eserim ” dediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılını yaşamanın gurur ve heyecanını içerisindeyiz. 29 Ekim, tarih boyunca esaret görmemiş, esir edilemez, onurlu, mazlum bir halkın yeniden ayağa kalkışı, küllerinden yeniden doğuşunun adıdır.

Cumhuriyet; insanımıza, milletimize yepyeni aydınlık bir dünyanın kapılarını açmış, çağdaş bir medeniyet haline gelmemizde en büyük kilometre taşı olmuştur. Bize düşen çocuklarımıza gerçek bir miras olarak Cumhuriyetin kazanımlarını bırakmak, onu yükseltmek ve yüceltmek, bir dirilişin, yeniden var oluşun simgesi ve bağımsızlığımızın işareti olan Cumhuriyet Bayramını en güzel şekilde kutlamaktır.

Bu büyük gün vesilesi ile başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” dedi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.