7 Eylül

DSP nin kadın adayı Reyhan Güner basınla buluştu.

DSP nin kadın adayı Reyhan Güner basınla buluştu.
57 views
23 Ocak 2019 - 16:57

Demokratik Sol Parti (DSP) Didim Belediye Başkan Adayı Reyhan Güner ve DSP İlçe Başkanı Talat Yenipazar, Didim’de bulunan bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yerel basınla sabah kahvaltısında bir araya geldi.  

Toplantıda daha önce Bağımsız Didim Belediye Başkan Adayı olan Cengiz Soylu, DSP saflarında olduğunu açıklayarak Reyhan Güner’i desteklediğini kaydetti. Belediye Başkan Adayı Güner, “Evliyim, iki çocuk annesiyim. Su Ürünleri Mühendisiyim. 14 yıldır Didim’de iş hayatımı sürdürmekteyim. Didim’de değişim için aday oldum. Didim’e hizmet için yola çıktım. Bu yolda bana desteklerinizi bekliyorum. Bağımsız aday olan arkadaşımız Cengiz Soylu ‘ın da bundan böyle bizlerle birlikte Didim için hizmete hazır olduğunu bildirerek DSP saflarında olacağını açıklamasından onur duydum, gurur duydum. Kendisine aramıza hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.
  “BAĞIMSIZ ADAY DSP SAFLARINDA”
  Daha önce bağımsız adaylığını açıklayan ve DSP saflarına geçen Cengiz
Soylu ise, “Ben yurt dışında olsun, yurt içinde olsun birçok yatırım yapmış ve bu ilçeye yatırım yapacak kuruluşları bilen biri olarak Didim için yola çıktım. Didim Belediye Başkan adaylığımı Aydın’da ve Almanya’da yapmam Didim’i Aydın’a ve Almanya’ya tanıtma amaçlı idi. Bir yerin yöneticisi olmayı istemek illa oranın oturanı olmak gerek değildir. Önemli olan hizmet için orayı seçmiş olmaktır. Bugünden itibaren DSP saflarında olmaktan ve yine Didim’e hizmet etmek amacımdan dolayı mutluyum. Didim hak ettiği yere ulaşacaktır. Sayın Reyhan Güner Hanımefendinin Belediye Başkan adayı olması, Didim’e yeni bir soluk getirecektir. Her zaman yanlarında ve destekçileriyim. Sizler bizlerle beraber olduğunuzda bu seçimi alacağımıza inanıyor desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
  PARTİ ROZETİNİ TAKTI
  DSP İlçe Başkanı Talat Yenipazar da, “Ben DSP’ye ve Bülent Ecevit’e gönül vermiş, Didim’in kalkınmasına ve gelişmesine destek olan bir Didim’liyim. DSP İktidarı zamanında Didim’e 3 okul, bir adliye sarayı, ve birçok hizmetlerin gelmesine destek oldum. 17 yıldır iktidarda olanlar Didim için bir çivi çakmamışlardır. Adayımız Reyhan Güner ile Didim’e hak ettiği hizmetleri getireceğimize olan inancımla bu yola çıktık. Sizleri aramızda görmekten mutluyum gururluyum” diye konuştu. Daha sonra Cengiz Soylu ’ya kendi yakasında taşıdığı DSP rozetini takarak kendi saflarında görmekten mutlu olduğunu belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.