7 Eylül

Elinizi kolunuzu bağlayan mı vardı?

Elinizi kolunuzu bağlayan mı vardı?
17 views
29 Kasım 2018 - 9:11

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın Aydın’da yoğun yağmur yağışı sonrasında yaşananlar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı eleştiriye CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin cevap verdi. Mersin, “Eliniz cebinizde dolaşacağınıza il özel idare elinizdeyken yatırım yapsaydınız Sayın Savaş elinizi kolunuzu bağlayan mı vardı?” dedi.

Aydın’da dün akşam saatlerinde başlayan ve gün içinde de devam eden yağmur yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Bazı mahallelerde vatandaşlar yağmur sularından dolayı zor anlar yaşarken AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş da konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. Aydın’ın yağmur sularına yenik düştüğünü ifade eden Savaş, bu manzarayı Büyükşehir’in değiştiremediğini belirterek, “31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde vatandaş tepkisini sandıkta ortaya koyarak bu sorunlara kökten çözüm getirecek ve Büyükşehir’in bütün başarısız politikalarına yeter diyecektir” dedi.

MERSİN’DEN SERT TEPKİ

Savaş’ın bu eleştirisine ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’den cevap geldi. Savaş’a ‘Eliniz cebinizde dolaşacağınıza il özel idare elinizdeyken yatırım yapsaydınız Sayın Savaş elinizi kolunuzu bağlayan mı vardı?’ diye soran Mersin, “AKP’li Milletvekili Mustafa Savaş halk bir afete uğrasa da büyükşehir belediyesi üzerinden prim yapsam diye yine iştahlı iştahlı açıklamalara girişmiş. Kendisi öyle bir psikolojik çöküntü içerisinde ki Özlem Çerçioğlu karşısında o kadar çaresizsiniz ki afetten medet umar hale gelmiş” dedi.

“YAPTINIZ DA BİZ Mİ SÖKTÜK?”

Büyükşehir öncesi dönemi hatırlatan ve ‘Şimdi küçük bir hatırlatma ile kendisine soruyorum’ diyen Mersin, “Henüz büyükşehir yokken 2002 yılından 2014 yılına kadar geçen süre zarfında, il özel idare elinizdeyken, 12 yılda altyapı yaptınız da biz mi söktük sayın vekil? Geçen 4 yılda il tarihinde görülmemiş yatırım yapıldı. Bu yatırımlar halka hizmet için yapılırken aynı zamanda sizler için büyük bir ayıbı da ortaya çıkardı. Onca yıl eliniz cebinizde dolaşıp, Aydın’a tek çivi bile çakmadığınızı gözler önüne serdi. Sadece 4 yılda 1.5 milyarı geçen alt ve üst yapı yatırımı yapıldı neden? Büyükşehir geldiğinde 17 ilçede ne altyapı ne üstyapı yoktu çünkü…” ifadelerini kullandı.

“HALK CEVABINI VERMİŞTİR”

Tepkisini sürdüren Mersin, “Milletin evini su basmışsa bunu ASKİ’ye ya da Özlem Çerçioğlu’na değil öncelikle kendinize sormanız daha doğru olacaktır. İl özel idare elinizdeyken 12 yılda yapamadığınız hizmeti, bin bir zorluklarla, yıpratmalarla, iktidara yaslanmadan 4 yılda yapan bir büyükşehir belediyesini itham ederken iki kere düşün. Yoksa halk sandıkta sorar bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye! Hoş, sen bu yerel seçim sandığında tecrübelisin, son yaşadığın hezimet ile halk sana cevabını vermişti” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.