7 Eylül

“En son konuşacak sizlersiniz”

“En son konuşacak sizlersiniz”
24 views
02 Kasım 2018 - 13:58

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’a Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na edilen küfürlere sessiz kalmasından dolayı adeta ateş püskürdü.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya üzerinden küfür ettiğini öne sürerek hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Milletvekili Savaş’a Ali Çankır’dan cevap gecikmedi.

Mustafa Savaş, yaptığı açıklamada kadınlarımız ve kızlarımız vurgusu da yapınca Ali Çankır, AK Partili bir yöneticinin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na küfretmesinin ardından neden sessiz kaldıklarını sordu.

AĞZINI AÇIP GIK DEMEDİ

Mustafa Savaş’a “İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır” diye seslenen Ali Çankır, “İktidar partisinin Aydın Millletvekili görüldüğü kadarıyla ahlak dersi vermeye çalışıyor.

Bu milletvekili kim diye bakıyoruz; karşımıza bu ülkenin iki kadın büyükşehir belediye başkanından birisine adeta ağzından irin damlayarak, galiz küfürler savuran, il yöneticisine ağzını açıp gık demeyen, bu nedenle de evvela bir kadına, bir anneye yapılan küfrü zımnen tasdik eden milletvekili çıkıyor” diye konuştu.

KADINLAR GÖREVE

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır açıklamasının devamında boş beylik laflarını kendisine ve partisine saklamasını tavsiye ettiği Mustafa Savaş’a, “Sen kendi il yöneticinin iğrençliklerine karşı ne yaptın da Cumhuriyet Halk Partisinden ne istiyorsun. Şimdi ben AKP milletvekillerine soruyorum. Kendi eşleriniz, kızlarını için bu laflar edilseydi ne yapardınız? Oturun bir düşünün.

İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın. Bu konuda en son konuşacak olanlar sizlersiniz.

Kendi il yöneticisinin iğrençliklerine, kadına hakarete, bir anneye saldırıya dur diyemeyenlere karşı tüm kadınlarını asıl biz göreve davet ediyoruz” dedi.

MUSTAFA SAVAŞ NE DEDİ?

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade eden Milletvekili Savaş, “Bu şahsın siyaseti zihninde yer alan dünyası kadar, ağzından çıkan ve gazetelere yansıyan bu hakaretleri de sahip olduğu kültür kadar. Bunlara sokak ağzı bile diyemiyorum çünkü oranın bile bir seviyesi olduğuna inanıyorum. Hak ettiği en iyi cevabı Yüce Türk adaleti verecektir. İşte bu kişi devleti, milleti yönetmeye talip oluyor. Kadınlarımızı, kızlarımızı temsil etmeye kalkışıyor. Kişinin söylediği her söz kendisini bağlıyor. Ama sadece kendisini değil temsil ettiği siyasi yapıyı da etkiliyor” açıklamasında bulunmuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.