7 Eylül

Eski görüntüleri servis ediyorlar

Eski görüntüleri servis ediyorlar
92 views
26 Mart 2019 - 10:25

İnsanları kandıramayınca hayvanlar üzerinden siyaset yapmaya başladılar

Millet İttifakı’nın CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı aleyhinde kampanyalar yapan muhalifler insanlar üzerinden başaramadıklarını hayvanları kullanarak denemeye başladı.

Kamuoyu yoklamalarında seçimi yüzde 60-65 oranında seçimi kazanacağına kesin gözüyle bakılan Özlem Çerçioğlu’na bu kez hayvanlar üzerinden yüklenmeye başlayan muhalifler 2015 yılında Kuşadası Hayvan Barınağında yaşanan talihsiz olayın görüntülerini yeniymiş gibi sosyal medya üzerinden yayıyor.

Yine 2015 yılında bazı internet haber sitelerine haber konusu olan talihsiz olay, “Hayvan hakları savunuculuğuna soyunan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun himayesindeki hayvan barınaklarında köpeklere yapılan işkencelerin video görüntülerine ulaşıldı. Köpeklere eziyet eden hayvan barınağı görevlileri, kimliği belirsiz bir hayvan sever tarafından görüntülendi” şeklinde servis edilmiş ve video haber olarak servis edilmişti.

Aydın’da bazı sosyal medya hesaplarında yayınlanan hayvan barınağındaki şiddet içeren görüntülerle ilgili olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi yazılı açıklama yaptı. Aydın BŞB, hayvana eziyet edenlerin o tarihte işten çıkartıldığını açıkladı.

Bu haberin ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi konuya hassasiyet göstererek yaşanan olaya sebebiyet veren personelin iş akitlerini feshi etti.

Temcit pilavı gibi tekrar ısıtılıp seçime 1 hafta kala sosyal medya üzerinden yayınlanan görüntülerle ilgili olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden de açıklama geldi.

Büyükşehir Belediyesi yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Videonun 2015 yılında Kuşadası hayvan barınağına ait olduğunu ifade eden Aydın Büyükşehir Belediyesi, “Bazı sosyal medya hesaplarında Büyükşehir Belediyemizce asla tasvip etmeyeceğimiz, bir barınağımızda 2015 yılında yaşanmış görüntü yayınlanmaktadır.  Büyükşehir Belediyemizin hiçbir barınağında bu tip görüntülere asla müsamaha edilmediği gibi 2015 yılı yaz aylarına kaydedilmiş olan bu hadisede tespit edilir edilmez gerekli tahkikat yapılmış ve sorumluların iş akitleri feshedilmiştir” dedi.”

Öte yandan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınaklarının Türkiye’deki barınaklar arasında hijyen ve hayvan bakımı açısından örnek barınaklar arasında gösterildiği ifade edildi.  ERDAL KARAKAVUKOĞLU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.