7 Eylül

“FARKI O KADAR AÇIN Kİ, YEDİKLERİ TOKADIN FARKINA VARSINLAR”

“FARKI O KADAR AÇIN Kİ, YEDİKLERİ TOKADIN FARKINA VARSINLAR”
14 views
13 Mart 2019 - 12:45

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Bülent Tezcan, CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel’in Ege Mahallesi’nde mahalle sakinleri ile bir araya geldiği toplantıya katıldı.
Mahallelinin geniş katılımından duyduğu memnuniyeti belirten Tezcan, “Mahalle toplantısı diye gelmiştim ama miting tadında bir buluşma. Görüyorum ki bu iş bitmiş. Kuşadası kararını vermiş.” diyerek sözlerine başladı.

BİZİM İTTİFAKIMIZ KUCAKLAYAN BİR İTTİFAK

“Bu seçimlere giderken İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak bir iş birliğine gittik. Her iki partinin de yaklaşımı ve kararı şu; bizim ittifakımız ayrıştırıcı, bölücü kutuplaştırıcı bir ittifak değil. Tam tersine genel seçimde hangi partiye oy verirse versin yerel seçimde yerel ihtiyaçlar için güç birliği yaptık şemsiyeyi açtık herkes gelsin herkesin gönlüne emeğine ihtiyacımız var. Bir yerel seçime gidiyoruz ama bakıyoruz televizyonlara hükumet edenler 17 yıllık iktidarları sonrası Türkiye’yi patates, soğan, patlıcan kuyruğuna sokanlar bu kuyrukları işsizlik kuyrukları ile yarıştırıyorlar. Bu kuyrukları birbiri ile yarıştıranlar utanmadan meydanlara çıkmış bir de millete nefret ruhu aşılıyorlar. Bir sandalye, bir koltuk uğruna bir kere daha iktidarlarını sürdürebilmek uğruna, kendisine oy vermeyen bu milletin yarısına hain, terörist demekten çekinmiyorlar. İktidar için bu milleti birbirine düşman etmek istiyorsanız yazıklar olsun o koltuğa yazıklar olsun o iktidara.”

DAHA KUŞADASI’NIN SORUNLARINI BİLMİYORLAR

Geçenlerde Kuşadası’na dış işleri bakanı geldi. Kuşadası’nın ihtiyaçlarını bilmiyor. Kuşadası’nda bir kongre merkezi var o kongre merkezi niye açık değil, problemleri neler bilmiyor. O kongre merkezine destek verselerdi, işletselerdi Kuşadası esnafının cebine ne kadar büyük para girerdi, Kuşadası ne kadar büyük bir kazancı paylaşırdı bunun farkında değiller. Kuşadası’nın en önemli geliri turizm. Turizmin en önemli malzemesi ne? Turist. Dışarıdan turist gelirse para kazanacağız, çoluğumuzun çocuğumuzun iş imkânı artacak daha çok iş bulabileceğiz daha çok kazanacağız. Bakanından belediyesine herkesin daha hassas olması lazım. Bizim belediye başkan adayımızın turizm ile ilgili çok fazla hazırlığı var. Ama bizim bakanlarımız turizmin önündeki en önemli engel. İç işleri bakanımız çıkıp gelen turistin nasıl soruşturulacağını, nasıl tutuklanacağını söylüyor. Böyle bir sorumsuzluk olabilir mi? Çantasında hiçbir sözü ve projesi olmayanlara bir daha fırsat vermeyin ve aradaki farkı o kadar açın ki yedikleri tokadın farkına varsınlar.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.