7 Eylül

Mehtap Akdağ Güzellik Merkezi

Mehtap Akdağ Güzellik Merkezi
48 views Okundu
14 Ekim 2019 - 8:42
Firma YetkilisiMehtap Akdağ
Yetkili Telefon5327065570
Telefon5327065570
Faks5327065570
Web Sitesihttps://www.mehtapakdag.com
E-Postainfo@mehtapakdag.com
Firma AdresiNazım Hikmet Bulvarı Piri Reis Mah. Metropole Park Business Center Giriş Kat:2 Ofis:E27/E28, 34515
İl / İlçeKARACASU
SektörlerSAĞLIK

Yaz ayların da en sık rastlanan durum güneş ışınlarına aşırı derece maruz kalıp yanıkların oluşmasıdır. Kimi zaman yüzerken, kimi zaman şezlongda uzanıp kitap okurken ve ya sadece yürüyüş yaparken bu vakıa ile karşılaşılabilir. Güzellik uzmanı Mehtap Akdağ sizlerin aklınızdaki soruları cevaplıyor

Güneş Işığının Önemi ve Zararları Nelerdir?

Güneş ışığı çok önemli vitamin kaynağıdır. Vücudumuzun D vitamini ihtiyacını güneş karşılar. İnsan hayatı için çok önemli rol oynar. Güneş yararlı olduğu kadar bilinçsiz bir şekil de ışınlarına maruz kalınırsa ciddi derecede tehlikeli olabilir. 

Derimizin üzerin de oluşan kahverengine dönen renk değişimi, alerji ve güneş ışınları ile tetiklenen pek çok rahatsızlığa neden olabilir. Güneş yanığı çok ciddi derece de ise iyileştirilemeyen DNA hasarlarına yol açabilecek deri kanseri ve deride erken yaşlanma gibi bulgular oluşabilir. Güneş ışınlarından faydalanmak için bilinçli bir şekilde hareket etmek gerekir.

Güneş Yanığının Sebep Olduğu Hastalıklar

Güneş yanığı çocukluk dönemlerinde bile geçirilirse bu ileri de deri kanserinin gelişmesi açısından risk taşır. Özellikle bebeklik ve çocukluk dönemin de hafif dereceli yanık olmalarının bile önüne geçilmelidir.

Güneş yanığı şu tür hastalıklara sebep olabilir;

 • Erken deri yaşlanması
 • Cilt kanseri
 • Hücre çekirdeğin de DNA’nın bozulması
 • Derinin zamanla kendini yenileyememesi
 • Alerji
 • Vücutta benek artışı
 • Bağışıklık sisteminin bozulması
 • Vücutta lekelerin oluşması
 • Sedef hastalığı
 • Vitilig
 • Romatizma gibi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir

 

Güneş Işınlarından Korunmak İçin Ne Yapmalıyız?

Çeşitli yüksek faktörlü kremler ile güneş yanıklarına karşı koruma sağlar. Özellikle güneş altında uzun süre kalmamakta güneş yanıklarını engellemeye yardımcıdır. Saat 10 ile 16 arası güneş ışığı çok güçlü olup yanık ihtimali de bir o kadar arttığından bu saatler arasın da güne ışınlarına fazla maruz kalmamamız sizi güneş yanıklarının oluşmasından koruyacaktır. Eğer cildiniz hassas bir cilt ise 30 faktörlü güneş kremi kullanmanız tercih edilmelidir. Sokağa çıkarken cildinizin tipine uygun bir güneş kremi seçilmelidir. Güneş gözlüğü ve şapka da sizi güneş ışınlarından koruyacaktır. Spor tercihinizi sabah ve akşam olarak seçmeniz korunmanız için uygun bir saat dilimidir.

SON EKLENEN FİRMALAR
FİRMA ARAMA
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.