7 Eylül

Fuat ÖNDEŞ: “Bende FETÖ bağlasan durmaz. Siz aynı yolda yürüdüklerinize bakın”

Fuat ÖNDEŞ: “Bende FETÖ bağlasan durmaz. Siz aynı yolda yürüdüklerinize bakın”
38 views
28 Mart 2019 - 13:33

CHP’nin Germencik Belediye Başkan adayı Fuat Öndeş, seçim çalışmalarını Moralı Mahallesi’nde sürdürdü. Seçimlere sayılı günler kala seçim çalışmalarını hızlandıran ve her gün en az 3 ya da 4 mahallede vatandaşla buluşan CHP Germencik Belediye Başkan Adayı Fuat Öndeş, Germencik Moralı’da açık hava toplantısı yaptı.

Öndeş, burada yaptığı toplantıda son günlerde kendisi ve meclis üyeleri hakkında karalama kampanyası yapan Cumhur ittifakı adayı ve ekibini eleştirdi.

Fuat Öndeş 15 Temmuzda AK Parti’ye verdiği istifasını başka yönlere çekerek kendisine FETÖ’cü yaftası yakıştırmaya takanları “Asıl siz zamanında FETÖ ile beraber yürüyenlerle aynı safta yer alıyorsunuz, dönün aynaya bakın önce” diyerek eleştirdi.

Millet ittifakı adayı Fuat Öndeş Moralıda yaptığı açık hava toplantısında şöyle konuştu. “5 yıl boyunca Germencik’i daha geriye düşürenler şimdi de kaybedeceklerini anlayınca asılsız ve çirkef iftiralarla beni ve ekibimi size karşı kışkırtmaya çalışıyorlar. Hatta eski model aldıkları bir seçim aracını Kürt kardeşlerimiz yakmış gibi göstererek bizi birbirimize düşürmeye çalışacaklar. Ama başaramayacaklar. Biz birlikte ve refah içinde yaşanan bir Germencik istiyoruz.  Germencik’in hali ortada. Dedikodular ve bilinenler ayyuka çıkmış ama bunlar kulaklarını kapatarak siz değerli vatandaşlarımızı yanıltmaya çalışıyorlar. Mevcut başkan Ümmet Akın’ın akrabasını başa getirerek saltanata devam etmeyi düşünüyorlar. Ancak bunu başaramayacaklar. 5 yıl boyunca sömürdünüz. İncirin anavatanı olan Germencik sayelerinde jeotermalin başkenti oldu. Belediyenin sahibi olduğu incir bahçelerindeki ağaçları keserek neyi amaçladınız. Neden belediyeyi zarara uğrattınız. Sattığınız arazilerin hesabını ne zaman vereceksiniz.”

CHP Germencik adayı Fuat Öndeş konuşmasında köyün en büyük sorunlarından birinin ulaşım olduğuna dikkat çekerek göreve geldiklerinde ilk olarak buna el atacaklarını söyledi. Öndeş” Moralı geçmişi köklü köylerimizden biri. Son 18 yılda hükümetin yanlış politikaları ile bu sorunların daha da fazlalaştığının farkındayım. Çiftçimizin yaşadığı sorunları görmezden gelemeyiz” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrasında vatandaşlardan gelen soruları da yanıtlayan CHP’li Öndeş, bir kadın vatandaşın en büyük sorunlarından biri olan ulaşımın yanında alamadıkları sağlık hizmeti ve çocukların eğitim konusunda yaşadıkları karşısındaki sorusunu şu şekilde yanıtladı, “Merak etme güzel kardeşim. İşim gereği çocuklarımızın sağlığı ve eğitimi benim için birinci sırada. Ben yaratılanı severim yaratandan ötürü. Geleceğimiz çocukların eğitimi ve sağlığı en birinci sırada. Gerekirse kendi cebimden harcarım ama onları asla yalnız bırakmam” diye konuştu.

Öndeş’in, Atatürkü gördüğünü söyleyen yaşlı bir kadınla yaptığı konuşma da dikkat çekiciydi. Çocukluğunda Atatürk’ün kendisine şeker verdiğini anlatan kadın, Fuat Öndeş’in yaklaşımını beğendiğini Atatürk’ün izinden gitmesi gerektiğini tembih etti. Bu tembihin ardından yaşlı kadının elini öpen Öndeş yaşlı kadına söz vererek “Allah nasip ederse Bir Atatürk olamayız ama onu örnek alıyoruz biz. Nasip olurda sizde takdir ederseniz Germencik’in Atatürk’ü olalım ve bizde çocuklarımıza şeker dağıtalım ve onlarda bizi hep böyle güzel hatırlasın” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.