7 Eylül

Hedef 25 milyon ciro

Hedef 25 milyon ciro
17 views
26 Haziran 2018 - 9:20

ADÜ Tıp Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı, Atatürk Kongre Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Demirağ, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Kapçı, Tıp Fakültesi dekan yardımcıları ve öğretim üyeleri katıldı.
  “ORGAN NAKLİNDE ÖNCÜ OLDUK”
Hastanenin ekonomik durumu hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, dört yıllık görev süresi boyunca dokunmadık hiçbir fakülte ve yüksekokul bırakmadıklarını söyledi. Özellikle üniversite hastanesinde organ nakli konusunda yapılan yatırımların göğüslerini kabarttığını dile getiren Bircan, “Daha önce çevre illerde bir şeyler yapılır, daha sonra bizde gerçekleştirilirdi. Şimdi organ nakli bizde gerçekleştirildikten sonra çevre illerde gerçekleştiriliyor. Hatta bu konuda onlara yardımda dahi bulunduk. Göreve geldiğimizde yaklaşık 9 milyon lira olan ciroyu bugün 21 milyon liraya çıkardık. İnşallah önümüzdeki dönem bu ciroyu 25 milyon liraya çıkaracağız” diye konuştu.
  “KALİTEYİ ARTTIRDIK” 
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Demirağ, akademik durum, akademik yükselmeler, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı öğrenci sayısı, koordinatörlük, mali işler, bilim araştırma projeleri, etkinlikler, toplantılar ve Tıp Fakültesi mezunlarıyla ilişkiler konusunda bir sunum yaptı. Prof. Dr. Demirağ, Tıp Fakültesinin eğitim kalitesinin artmasıyla kaliteli öğrenciyi ADÜ’ye kazandırmayı başardıklarını ifade etti.
  “BÖLGEYE HİZMET VERMEYE BAŞLADI”
Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Kapçı ise, son dönemlerde yapılan yatırımların meyvesini vermeye başladığını ifade ederek, “Hastanemiz bu yatırımlarla bölgeye hizmet vermeye başladı” diye konuştu.
Tıp Fakültesi bölüm başkanlarının 2017-2018 eğitim-öğretim yılı faaliyet raporu, akademik personel durumu, bilimsel faaliyetler, TÜBİTAK projeleri, ADÜBAP projeleri, hastane hizmetleri ve global bütçe hakkında bilgiler vermesiyle devam eden toplantı, akademik personelin de görüşlerini aktarmasıyla sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.