7 Eylül

Kaplan’ın su balonunu Cengiz Şen patlattı

Kaplan’ın su balonunu Cengiz Şen patlattı
97 views
05 Mart 2019 - 20:57

Eski başkandan Nedim Kaplan’a tokat gibi cevap geldi.
Ak Parti Koçarlı Belediye Başkan adayı Nedim Kaplan’ın “Koçarlı’ya İkizdere Barajı’ndan getirilen içme suyu benim projem” açıklamalarına Koçarlı’nın eski Belediye Başkanı Cengiz Şen’den belgeleriyle yanıt geldi.

Cengiz Şen 2 Ocak 2014 tarihli Koçarlı Belediye Meclisi karar tutanagında DSİ Genel Müdürlüğü tarafından ilçeye getirlecek içme suyu yatırımlarının geri ödemesinin Koçarlı Belediyesi’nce yapılmasının kararlaştırıldıgını söyledi.

O dönem ilçelerinde kullanılan suyun içilebilir seviyede olmadığını ifade eden Cengiz Şen, “Devlet Su İşleri 21. Bölge Müdürlüğü’nce arıtma tesisi yapıldı. Bu tesisten ilçemizin de faydalanması için talepte bulunduk. Bu talebimiz uygun görüldü. Koçarlı’nın içme suyu projesi için yapılacak harcamaların da DSİ 21. Bölge Müdürlüğü’ne geri ödemesinin belediyemizce yapılması ve bu projenin protokolünün imzalanması için bana belediye meclisince yetki verildi” dedi.

Şen bu gelişmlerden önce kendilerinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ 21. Bölge Müdürlüğü’nden Koçarlı Belediyesi olarak 2013 yılında talepleri olduğunu ifade etti.

Koçarlı eski Belediye Başkanı Cengiz Şen, “Bizim dönemimizde yapılan protokollere rağmen Nedim Kaplan İkizdere’den Koçarlı’ya suyu ben getirdim diyormuş” dedi. ATAKAN KIZILCIK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.