7 Eylül

KARDEŞKÖY, OVAEYMİR, KUYULU VE YENİKÖY’ÜN İÇME SUYU ÇÖZÜLDÜ

KARDEŞKÖY, OVAEYMİR, KUYULU VE YENİKÖY’ÜN İÇME SUYU ÇÖZÜLDÜ
14 views
29 Ocak 2019 - 21:08

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İKİZDERE BARAJINDAN KARDEŞKÖY, OVAEYMİR, KUYULU VE YENİKÖY’E İÇME SUYU VERMEYE BAŞLADI

Aydın Büyükşehir Belediyesince maliyetini karşılananİkizdere Barajından Efeler ilçesine bağlı Kardeşköy, Ovaeymir, Kuyulu ve Yeniköy mahallelerine içme suyu verilmeye başlandı. 320 milyon TL yatırım maliyetiyle hayata geçen dev yatırım kapsamında Efeler başta olmak üzere civar ilçe ve mahalleler uzun yıllar su sorunu yaşamayacak. İl tarihinde görülmemiş ölçekte yatırımlara imza atan Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü İkizdere Barajından elde edilen içme suyunu arıtma tesisleri aracılığı ile halka ulaştıracak.

BÜYÜKŞEHİRİN İKİZDERE BARAJI YATIRIMI 320MİLYON TL

İl genelinde içme suyu alanında önemli çalışmalar gerçekleştiren Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, Efeler ve civar ilçelerin uzun yıllariçme suyu yeterliliğini sağlayacakolan İkizdere Barajını planlandığı gibi devreye almaya devam ediyor.Büyükşehir Belediyesince son olarak Efeler’e bağlı Kardeşköy, Ovaeymir, Kuyulu ve Yeniköy mahallelerine de içme suyu verilen İkizdere Barajınınyatırım maliyeti 320 milyon TL oldu. Çalışmalar tamamlandıkça plan dâhilinde bulunan diğer yerleşim yerlerine de içme suyu hizmeti verilmeye başlanacak. 

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU “YATIRIMIMIZ SAYESİNDE UZUN YILLAR İÇME SUYU YETERLİLİĞİ SAĞLANACAK”

         Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından İkizdere Barajından 4 mahalleye daha içme suyu verilmeye başlandığını ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Planladığımız gibi artık Kardeşköy, Ovaeymir, Kuyulu ve Yeniköy mahallelerine de İkizdere Barajından içme suyu veriyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımını gerçekleştirip Aydın halkının hizmetine sunduğumuz İkizdere Barajı sayesinde Efeler ve civarı yerleşim yerlerinde uzun yıllar boyunca içme suyu yeterliliği çerçevesinde sorun yaşanmayacak.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.