7 Eylül

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘vitrin mankeni’ yanıtı: Biraz da sesini kes ya

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘vitrin mankeni’ yanıtı: Biraz da sesini kes ya
13 views
02 Ocak 2021 - 6:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, başörtülü CHP’liler için ‘vitrin mankeni’ diye nitelemesine karşılık, “Ya biraz da sesini kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç” dedi.

 

 

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun ‘yanına iki başörtülü alarak milleti aldatmaya çalıştığını’ aktararak şunları söylemişti: “Milleti aldatamazsınız. Geçti o günler. Yanına iki değil 20 tane başörtülü koysan da senin ne olduğunu biliyorlar. Oy almak için bazı yerlerde başörtülü bazılarını vitrin mankeni gibi koymak kimseyi artık aldatmıyor. Geçti o günler. Parlamentoda nice başörtülü bayanlarımız var. Bay Fikri (Sağlar) görmüyor musun bunları? Daha çok mesafeler alacağız ama sen çağın dışında kaldın. Bay Kemal bir şey söyleyemiyor.”

 

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a şöyle yanıt verdi: “Ne demek ya? ‘Vitrin mankeni…’ Dönüp bir kendisine baksın bakalım. Ya insan gerçekten üzülüyor. O koltuğun hakkını ver sen… Oturduğu koltukta millete, vatandaşa, başını açana, başını kapatana her türlü hakareti yapabiliyor. Ne demek ya ‘vitrin mankeni’? Kendi partisinden olursa hiçbir sorun yok, başka bir partiden olursa vitrin mankeni…

Herhalde bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez. Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorumToplumu ayrıştımak, toplumu kavga eder hale getirmek… Yetmedi mi arkadaş ya, yetmedi mi ya? Senden yana olan herkes çok iyi karşında olan herkes düşman. Ne düşmanı ya? Ya bu ülkede yaşıyoruz, beraber yaşıyoruz ya. Başı açığı, başı kapalı, kadını, erkeği, yaşlısı, genci beraber yaşıyoruz ya. Ya gerçekten acıyorum gerçekten. Allah akıl fikir versin ona başka ne söyleyeyim?”

‘ÖzürDileErdoğan’ etiketi ilk sırada

Erdoğan’ın açıklaması, sosyal medyada da yoğun tepki çekti. Twitter’da ‘ÖzürDileErdoğan’ etiketi, trendler arasında bir numaraya yükseldi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.