7 Eylül

KİMSENİN KULU KÖLESİ OLMADIM GENEL BAŞKANLAR DA DAHİL

KİMSENİN KULU KÖLESİ OLMADIM GENEL BAŞKANLAR DA DAHİL
30 views
21 Mart 2019 - 12:40

Efeler Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Efeler Belediye Başkan Adayı Mesut Özakcan Girne Mahallesi sakinleriyle buluştu.

AKLI BAŞINDA CHP’LİLERDEN DESTEK İSTİYORUM

Girne Mahallesi’nde Uğru Anbarlı’ya ait kıraathanede vatandaşla buluşan Özcakcan “Demokrat Parti’den aday oldum. Efeler halkının huzurunda olacağım. Efeler halkımız, dolayısıyla Girne Mahallesi sakinleri ile birlikte ve aklı başında bütün Cumhuriyet Halk Partili dostlarımla, arkadaşlarımla birlikte sandıkta beraber olmak istiyorum. Beraber olmayı diliyorum” dedi.

EFELER HALKIYLA İTTİFAK YAPIYORUZ

Efeler halkınız ittifaklara mahkûm etmemek için Demokrat Parti’den aday olduğunu ifade eden Mesut Özakcan, “Bu yola çıkarken ittifaklarla ortaya gelecek bir aday gösterilecek arkadaşlarımızı sizlere mecbur ve mahkum etmemek üzere adaylığımızı açıkladık. 31 Mart’ta Demokrat Parti’den aday olarak oy pusulalarında yer alacağız.

Demokrat Parti olarak bizim her hangi bir partiyle ittifakımız yok. Mesut Özakcan olarak da hiçbir partiyle ittifakımız yok ama Efeler halkımızla ittifakımız var. Sandıkta tüm hemşerilerimizle ittifakımız var” diye konuştu.

MESUT ÖZAKCAN’IN SOSYAL DEMOKRATLIĞI DEĞİŞMEZ

35 yıl CHP’nin içinde siyaset yaptığını anlatan Demokrat Parti Efeler Adayı Özakcan sözlerini şöyle sürdürdü, “Bugüne kadar ben 35 yıldır CHP’nin içindeydim. Şimdi ihanet etti gitti diye söylemlerde bulunan arkadaşlarımız var. Onları ciddiye almıyorum. Mesut Özakcan’ın dünya görüşü, hayat felsefesi, Atatürkçülük çizgisi, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığı, sosyal demokratlığı değişmez. Yine aynı anlayışla ve yine aynı dünya görüşü ve felsefesiyle Efeler Belediyesi’ni yönetir, görev yapar, hizmet verir.”

RANTA HİZMET İÇİN DEĞİL HALKA HİZMET İÇİN

Ranta hizmet için değil halka hizmet için görev yapan bir anlayış içinde olduklarını ifade ederek konuşmasını devam ettiren Özakcan, “Tüm Efeler halkımızla da önümüzdeki dönem birlikte olmak istiyoruz. Yarım kalan projelerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Hiç kimseyle de uğraşmıyoruz. Çünkü bugüne kadar biz görev hizmet ettiğimiz süre içerisinde hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmedik. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadık.

300 bine yaklaşan nüfusumuzu kucaklayarak görev yaptık. Bu nedenle kendi partimizin içindeki bir grubun dışına kamuoyunda da yüzde 80’e varan bir teveccüh, saygı sevgi yarattık” dedi.

KİMSENİN KULU KÖLESİ OLMADIM GENEL BAŞKANLAR DA DAHİL

Siyaseten hiç kimsenin kulu kölesi olmadığının altına çizen Mesut Özakcan konuşmasını, “Buna genel başkanlar da dahil kimsenin kulu kölesi olmam da. Hiç kimsenin gölgesinde de siyaset yapmadım. Eğer bir haksızlık varsa, halkımız bir haksızlığa uğruyorsa, halkımızın bana emanet ettiği görevin gereği haklarına da sahip çıktım. Bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğim. Zaten uğradığımız bu haksızlığın da sebebi Efeler halkımızı haklarına sahip çıkmamızdır. Hz. Ali’nin bir söz var, ‘Haksızlığa karşı boyun eğerseniz, hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz.’ Ben Efeler halkımızın hakkını da koruyacağım. Şerefini de koruyacağım. İslam alimleri de haksızlığa karşı vurgu yaparak  ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’ demişler” diye konuşarak sözlerini noktaladı.
ERDAL KARAKAVUKOĞLU


????????????????????????????????????

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.