7 Eylül

KUŞADASI HEYECANLI

KUŞADASI HEYECANLI
Erdal Karakavukoğlu( karakavukoglu@gmail.com )
10 Aralık 2018 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Adeta papatya falına dönen aday adaylık süreci Kuşadası’nda merakı her geçen gün arttırıyor.

13 aday adaylı yarışın galibi kim olacak, parti meclisinden kim çıkacak sorularına yanıt arayan CHP’de öne çıkan isimler var.

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Merkezi tarafından Aydın’a gönderilen milletvekilleri aday adayı bolluğu  yaşanan ilçelerde yoğun bir tempoda çalıştı. Kuşadası’nda 13 isim olmasına rağmen Behçet Alp, İlhan Aygüneş, Evrim Karakoz, Bilgehan Algan ve Ömer Günel isimlerinin yer aldığı ankette kimi aday görmek isterseniz diye sordu. Kapı kapı gezerek sivil toplum örgütlerine de aynı soruyu yöneltti. Finalde partinin Aydın il merkezinde aday adaylarını mülakata alarak son fikirlerini not alıp Aydın’dan ayrıldılar.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da üzerinde hassasiyetle durduğunu bildiğim Kuşadası’nda partiyi zirveye taşıyacak isim konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun fikrini sormadan karar vermeyeceği kesin.

Başkan Çerçioğlu kendi adaylığının açıklanmasıyla birlikte kendi ekibini kurma yolunda çalışmalarını şekillendirdiği biliniyor.

20 veya 27 Aralıkta açıklanması beklenen adayla ilgili olarak canhıraş çalışan zaten genel merkez anketine giren 5 isim dışında başka da isim yok.

Bunları değerlendirecek olursak Ömer Günel iki dönemdir bu işi çok istiyor ve çok çalışıyor. Fakat kendisi hakkında ortaya atılan iddialar yenilir yutulur cinsten değil. Bu kendisinin genel merkezdeki gardını düşürüyor.

İlhan Aygüneş partinin eski kurtlarından. Yaptığı hamleler taşı gediğine oturtur cinsten. Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olması kendisi için Özlem Çerçioğlu’na yakın algısı ilçe halkının bu isme sıcak bakmasını sağlıyor.

Evrim Karakoz’un Çerçioğlu’nun adayı algısı ve Kuşadası’ndan olmaması yarışa başladığı ilk günden itibaren başını ağrıtıyor. Karakoz sokak sokak bu algıyı yok etmeye çalışsa da ağzıyla kuş tutsa bunu başaramayacak. Aday yapılırsa bu CHP adına Kuşadası’nda handikap demek.

Biilgehan Algan takip ettiğim kadarıyla çok profesyonel çalışıyor. İyi bir ekip kurmuş ve Kuşadası’nın bam teline dokunan projeleri var. Bana göre şansı yok.

Behçet Alp.

Kuşadası Heyecanlanacak çıkışıyla partide amcası dayısı olmayan en gariban aday adayı. Tüm bunlara rağmen ortaya çıktı ve yarışta bende varım diyerek Kuşadası Belediye Başkanlığı’na talip olan en genç isim oldu.

İlçenin Behçet Alp’e ihtiyacı olup olmadığı konusunda fikir yürütmek yerine yeni bir heyecana ihtiyacı olduğunu gösterdi. Kuşadasıspor başkanı. Taşın altına kimsenin elini sokmadığı dönemde genç yaşında Kuşadasıspor’la ilgili hayalleri var. Tıpkı Kuşadası’nın Türkiye’nin turizm şehirleri arasında şampiyonlar ligine sokmak gibi.

Behçet Alp iyi bir cesaret örneği ile amca dayı ilişkileri olmadan tamamen kendi çabalarıyla bu işi ne kadar çok istediğini yaptığı çalışmalarla sergiliyor.

Alp, Kuşadası’nda nereye giderse gitsin karşılığını görüyor. Onun tek handikapı yalnızlığıydı ama yaptığı çalışmalarla onu da yenmiş görünüyor. Bu da Behçet Alp’in yıldızını yükseltmiş görünüyor.

Biraz taraf diyeceksiniz ama Behçet Alp gibi kentine aşık ve kalbi kenti için attığına inandığım gençlerin önünün açılması gerekiyor.

Sözün özü Kuşadası’na lazım olan yeni, heyecanlı ve dinamik bir kalp.

O da Behçet Alp.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.