7 Eylül

KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR
33 views
27 Mart 2019 - 12:04

Adnan Menderes Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 55. Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen, konuşmacı olarak ıslak mendilin mucidi Ataman Özbay’ın katıldığı söyleşi programı 26 Mart 2019’da Merkez Kütüphane Seminer Salonu’nda gerçekleşti.

Etkinlik öncesinde Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret eden Ataman Özbay, Rektör ile bir süre sohbet etti. Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Merkez Kütüphanesi hakkında Ataman Özbay’a bilgiler vererek Merkez Kütüphanesinin geçtiğimiz aylarda faaliyete geçerek kısa sürede tüm araştırmacıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeye geldiğini ifade etti. Ziyaretin ardından Özbay, Rektöre kitaplarını hediye etti.

Adnan Menderes Üniversitesi Personelinin ve öğrencilerinin ilgi gösterdiği etkinlikte Ataman Özbay, girişimcilik ve düşünmenin önemini vurgulayarak  girişimciliği kendi hayatından kesitlerle anlattı. Başarının, düşünce ve meraktan geçtiğini söyleyen Özbay, kişinin kendisini geliştirebilmesi için sürekli okuması ve düşünmesi gerektiğini ifade etti. Özbay  “Başarının esas sırrı verdiğiniz doğrulardır.  Doğru kararların sırrı ne diye sorarsanız, tecrübelerdir. Ben hep büyüklerin yanında oturdum, hep büyükleri dinledim, hep onlardan bir şeyler kaptım. O kadar şey kaptım ki hayatımın şekli değişti.” diye konuştu.

Etkinlik sonunda Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut’un, katkılarından dolayı Ataman Özbay’a teşekkür belgesi vermesinin ardından Özbay, “7 Yaşında Bindiğim Kamyonun Freni Patladı ve Hayata Atıldım”  adlı kitabını imzalayarak katılımcılara verdi.  


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.