7 Eylül

Mersin: “Kamera önünde 3-5 makina çalıştırıp şov yapmakla işin içinden çıkamazsınız”

Mersin: “Kamera önünde 3-5 makina çalıştırıp şov yapmakla işin içinden çıkamazsınız”
9 views
31 Ocak 2019 - 17:39


CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Aydın ve çevresinde etkili yağışlar sebebiyle yaşanan olumsuzluklar hakkında basın açıklamasında bulundu.

CHP ilçe Başkanı Mersin, AKP Aydın milletvekili ve Belediye başkan adayı Mustafa Savaş’a yağmur baskınıyla ilgili çiftçinin yaşadığı yaşadığı yaraların bir an önce sarılması gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu.

“17 yıllık AKP iktidarı Aydın’da Menderes Nehrine bir türlü çare bulamadı. Son haftalarda yurdumuzda gerçekleşen yağışlar bütün ülkede rahmet, bereket ve bolluk olarak sevinçle karşılanırken, ne yazık ki bu durum güzel şehrimizin halkına felaket olarak yansıdı. Hükumetin ve DSİ’nin, Menderes Nehrine yıllardır gereken çalışmaları yapmaması ve adeta geliyorum diyen felakete kayıtsız kalmasından dolayı binlerce dekar tarım arazisi su altında kalarak, Aydın çiftçisini yok olma noktasına getirdi. Mustafa Savaş ve iktidar partisi milletvekillerinin başından beri turist gibi izlediği Menderes, göz göre göre taştı ve Aydın tarımının can damarı olan Germencik, Koçarlı ve Söke ovasında tarım arazisi mahsulüyle beraber sular altında kaldı. Doğal afetten medet umar değiliz ancak bu afetin her yıl küçük ya da büyük bir şekilde yaşandığını görmek ve 17 yıldır birilerinin kılını kıpırdatmaması Aydın’a Aydınlıya eziyettir. Şimdi birileri sağda solda yayınlanan haberlere bilgi notları vererek “set yaptık, ıslah ettik daha büyük felaketin önüne geçtik” şeklinde ifadeler kullanarak halkın tepkisinden kaçmaya çalışıyor. Hiç boşa uğraşmayın efendiler, ne bu yalanlarınızı ne de “çiftçiyi destekleyip, tarımsal alanlara zarar verilmesine müsaade etmeyeceğiz, tarımda rekora koşacağız” gibi ucuz ve boş vaatlerinizi halk artık yemiyor. Yaptığınız göstermelik setlerin, uyduruk ıslahın sonucunu bütün Aydın gördü. Öyle 2-3 iş makinasını kameralar önünde çalıştırmayla, ovada şov yapmayla bu işin içinden çıkamazsınız. Çiftçiye bir şey yapmak istiyorsanız, Menderes Ovasını afet bölgesi ilan edin ve 17 yıllık ihmalkârlığınızın, milletvekiliyken verdiğiniz boş vaatlerinizin, gerçekleşmeyen yatırımlarınızın halka yaşattığı acıları bir nebze de olsa sarın.” dedi

Mersin basın açıklamasında AKP hükümetinin çiftçiye olan desteğinin ve ilgisinin olmadığını vurgulayarak, zamanında verilen sözlerin yerine getirilmediğini üzerine çizerek sözlerine şöyle devam etti.

“Kafanızı kaldırıp halka bir bakın, tarlası su altında, onca emek döktüğü, bel bağladığı ürünü su altında, tarım makinaları su altında, hatta hayvanları bile su altında. Çiftçiye düşmansınız artık bunu iyice anladık. Ama 17 yıllık iktidarınızın Aydın’a olan ilgisizliği artık vatandaşın canına kastetmeye başladı. İnsanlar su baskını korkusundan uyuyamıyor. Sayın Mustafa Savaş 17 yıldır Menderes’i ıslah edemediniz. Boş vaatleri bırak da şu işe bir el at. Yıllardır Aydın milletvekilisin Aydın’da hükumeti ilgilendiren hangi sorunu çözdün. Bölge hastanesi, adliye sarayı, Menderes, Aydın – Denizli otobanı, havaalanı nerede. Sen verdiğin sözleri yerine getirmedin daha. Halk neden senin sözüne güvensin. Can çekiştirdiğiniz çiftçi, bu son afetten sonra belini bir daha doğrultamayacak durumda. Yükseklerden inip halkın çektiği acıları artık görün. Boş vaatleri bırakın da 17 yıldır çare bulamadığınız şu Menderes’e bir şeyler yapın artık. Faturayı yine çiftçiye mi çıkaracaksınız yoksa 17 yıl sonra bir ilki gerçekleştirerek beceriksizliğinizi telafimi edeceksiniz göreceğiz. Unutmayın ki halkın canına tak etti artık. Haberiniz olsun” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.