7 Eylül

Metin Yavuz’a ilk ders!..

Metin Yavuz’a ilk ders!..
21 views
04 Temmuz 2018 - 7:14

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz Aydın büyükşehir belediyesinin sarı binasının genel seçimlerden sonra sallandığı yönündeki açıklamalarına CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Necmettin Ünüvar’dan yanıt geldi.

Büyükşehir binasına Ak Parti bayrağı da dikeceğiz diyen Yavuz’a yanıtında konuşan Ünüvar, “Daha önce eski AKP milletvekilleri Mehmet Erdem ve Abdurrahman Öz’e tavsiyeler de bulundum beni dinlemediler. Sen de eğer eski bir vekil olmak istemiyorsan bir abin olarak bana kulak ver” dedi.

Son genel seçimin Aydın’daki sonuçlarını anımsatan Ünüvar CHP’nin birinci parti olduğunu, Muharrem İnce’nin de AK Parti adayı Recep Tayyip Erdoğan karşısında yüzde 44 oyla birinci olduğunu anımsatan Ünüvar şunları söyledi, “Biz Aydın’da yapılan son genel seçimde CHP olarak birinci parti olduk, cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce de yüzde 44 oy alarak birinci oldu. AKP adayı Recep Tayyip ERDOĞAN ise yüzde 38 oy aldı.

Sen bildiğim kadarıyla müteahhitsin, inşaat işindesin; rakamlardan anlarsın. 44  – 34 den büyüktür. Eğer bir deprem olduysa buda Aydın AKP’de olmuştur. Çünkü AKP adayı Erdoğan Türkiye genelinde yüzde 52 oy alırken Aydın’da yüzde 38 oy almıştır. Buda gösteriyor ki siz Aydın’da başarısızsınız. Yerel seçimlerde CHP olarak Büyükşehir Belediyesi’ni minimum yüzde 51 oyla alacağız.

Elbette ben senin bunu neden söylediğini anlıyorum. Henüz bunu paylaşmayacağım. Sen anladın onu.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.