7 Eylül

NEDİM KAPLAN KOÇARLI’YA ZARAR VERİYOR

NEDİM KAPLAN KOÇARLI’YA ZARAR VERİYOR
07 Kasım 2019 - 8:41

Büyükşehir Meclis ToplaNtısı ve İl KoOrdinasyon Toplantısı’nda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’yla ilçesinde kanalizasyon olmadığı gerekçesi ile kavgaya tutuşan AKP’li Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın meclis üyeleri ilçeye yapılacak ileri biyolojik arıtma tesisine karşı çıkarak reddetti.

Koçarlı’da yapılacak olan ileri biyolojik arıtma tesisinin izinleri AKP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi.

Koçarlı Belediyesi Millet İttifakı meclis üyeleri Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ileri biyolojik arıtma tesisinin inşasıyla ilgili gerekli olan taşınmazın tahsis izinlerinin verilmesi için önerge verdi. Önerge gündeme dahi alınmadan AKP ve MHP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi.

AKP ve MHP’li üyelerin bu tavrını eleştiren Millet İttifakı üyeleri Mevlüt Şahinci, Ramazan Bayram, Vehbi Bayındır, Ahmet Keleş, Songül Çoban ve Mehmet Sevim ortak bir yazılı basın açıklamasında bulundu. Açıklamada, tahsis izni taleplerinin reddedilmesini eleştiren meclis üyeleri, kararı halkın takdirine bıraktıklarını söylediler.

“TAKDİRİ KAMUOYUNA BIRAKIYORUZ”

Meclis üyeleri yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Koçarlı ilçemizde Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan ileri biyolojik arıtma tesisinin inşası için gerekli olan taşınmazın tahsisi ile ilgili gerekli izinlerin verilmesine yönelik sıkıntılar olduğu kamuoyundan takip edildi.

İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin bir an önce hayata geçirilmesi için gerekli taşınmazın Koçarlı Halkının menfaati düşünülerek üyesi olduğumuz Koçarlı Meclisi tarafından tahsisin sağlanabileceği düşünüldü. Bu amaçla da Millet İttifakı olarak Koçarlı Belediye Meclisi’ne vermiş olduğumuz önerge gündeme dahi alınmadan AKP ve MHP’li meclis üyelerince reddedildi.

Bu konuda Koçarlı Halkını düşünerek göstermiş olduğumuz hassasiyetin aynı belediyenin diğer Meclis üyelerince gösterilmemiş olmasının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz”

KAPLAN’IN AMACI ÜZÜM YEMEK DEĞİL, BAĞCIYI DÖVMEK

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, ilçede kanalizasyon sisteminin olmadığını öne sürerek Büyükşehir Meclis Toplantısı ve İl Koordinasyon Toplantısında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tartışmaya girmişti. Kaplan, arıtma tesisi için gerekli yerin tahsisini hesaba katmadan aklı sıra Çerçioğlu’na muhalefet etmiş ve kendisini gülünç duruma düşürmüştü. Son yaşanan gelişmeye göre Kanalizasyon sisteminin hayata geçmesi için gerekli olan arıtma tesis yerinin ASKİ’ye tahsisinin AKP ve MHP’li Koçarlı meclis üyelerince reddedilmesi Kaplan’ın niyetinin üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğunu da gözler önüne serdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.