7 Eylül

Nummer eins

Nummer eins
67 views
22 Ağustos 2019 - 8:13

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun sosyal medyada başlattığı kampanya twitterde gündeme oturdu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Çarşamba günü iş insanları ile yaptığı görüşmeyi sosyal medya hesabından duyurarak yaptığı görüşmeyi takipçileri ile #VolkswagenCometoAydın etiketi ile paylaştı.

Başkan Çerçioğlu’nun paylaşımından sonra gerek siyasi çevrelerden, gerekse sivil toplum örgütleri ve vatandaşların desteği hızla büyüdü. Kısa sürede sosyal medya gücü kendini göstererek  #VolkswagenCometoAydın etiketi trend topic olarak gündeme oturdu. Uzun süre gündemde kalan etiket Türkiye’nin her yerinden destek aldı.

Alman otomotiv devi Volkswagen firmasının Türkiyeye kuracağı fabrikanın yeri için heyecanlı bekleyiş sürerken, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun geçtiğimiz günlerde siyasilere ve sivili toplum örgütlerine yaptığı çağrı ses çok konuşulmuş ve destek görmüştü

Özlem Çerçioğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasıyla Alman otomotiv firmasının yapacağı Türkiye yatırımına, Aydın için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız diyerek elini taşın altına koyacağını açıklamıştı.

Çerçioğlu yaptığı açıklamada iktidar milletvekillerine de seslenerek birlikte hareket etmeli ve bu oluşumu Aydın’a kazandırmalıyız sinyalini vermişti. Özlem Çerçioğlu açıklamasında “Aydın’a yatırımcı çekmeliyiz” diyen AKP milletvekillerine çağrı yaptı ve “Volkswagen’in Türkiye’de kurmayı planladığı otomobil fabrikasının Aydın’da kurulmasını sağlayalım. Aydın ve Aydınlılar her türlü yatırımı hak ediyor. Marka şehir yatırım ile olur. AKP Aydın milletvekilleri Aydın’a bir şey yapmak istiyorsa bu fabrikanın Aydın’da kurulmasını sağlasınlar. Ben bu konuda her türlü desteği vereceğim. Her türlü çalışmayı yapacağım. Öyle, “Aydın’a yatırımcı çekmeliyiz” temennili konuşmalara gerek yok. Bunu hayata geçirelim. Elbette istişare ziyaretleri önemlidir, ama hemen eyleme geçmek daha doğru.”diye konuşmuştu

Bu açıklamanın ardından ilçe belediye başkanları ve bazı sivil toplum örgütleri de Aydın’a kazandırılacak bu faydalı yatırım için desteklerini açıklamışlardı. (UFUK SARI)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.