7 Eylül

Özakcan Efeler’e yeniden talip

Özakcan Efeler’e yeniden talip
20 views
20 Ekim 2018 - 9:27

Geçtiğimiz günlerde Efeler Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu partisinin Efeler İlçe Başkanlığına yapan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, İl Başkanlığı önünde de miting gibi aday adaylığı açıklaması yaptı. Özakcan, “Geçtiğimiz 4,5 yıllık görev ve hizmet süremiz içinde Türkiye’ye örnek olacak Efeler Belediyesi yarattık” dedi. 

Efeler Belediyesi’nin kurucu başkanı Mesut Özakcan, aday adaylığı açıklamasını miting havasında yaptı. CHP İl Binası önünde partililerine ve belediye çalışanlarına yönelik bir açıklama yapan Özakcan’ı başta eşi Gülay Özakcan olmak üzere CHP İl Başkanı Ali Çankır, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, meclis üyeleri ve muhtarlar yalnız bırakmadı. Yoğun bir katılımın olduğu aday adaylığı açıklamasında Başkan Özakcan, sıfırdan kurulan bir belediyeyi 4,5 yılda Türkiye’ye örnek olacak bir belediye haline getirdiklerini söyledi.
  “TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK EFELER BELEDİYESİ YARATTIK”
Yerel yönetimlerin demokrasinin beşiği olduğunu söyleyen Özakcan, “Demokrasi insan onuruna en yaraşır yönetim şeklidir. Demokrasinin temeli seçimdir. Seçimin temeli de sandıktır. Biz bugüne kadar verdiğimiz hizmetlerle bu yarattığımız güveni ve memnuniyeti daha da yükselen bir ivmeyle önümüzdeki dönemde yaşamak, yaşatmak ve paylaşmak istiyoruz. Geçtiğimiz 4,5 yılda Türkiye’ye örnek olacak Efeler Belediyesi yarattık” diye konuştu.
  “SIFIRDAN BİR BELEDİYE OLUŞTURDUK”
31 Mart 2019 tarihinde yerel seçimlerin yapılacağını hatırlatan ve aday gösterilmesi durumunda hizmetlerine kaldıkları yerden devam edeceklerini dile getiren Özakcan, “Efeler Belediyemiz 2014 yılında Aydın’ın Büyükşehir olmasıyla ortaya çıktı. Efeler Belediyesi’nin bizler kurucuları olduk. Göreve geldiğimizde oturacak sandalye ve masamız bile yoktu. Sıfırdan bir belediye oluşturduk. Devşirme, toplama, kapanan belde belediyeleriyle oluşan çalışanlarımızla bütün müdürlüklerimizi oluşturduk. Altımızda makam arabamız bile yoktu. Ben kendi aracımla 3-4 ay işe gidip geldim. Yani biz kurulmuş, tekeri dönen çarkı işleyen bir belediyeye gelmedik. Ama ne olduğunu bilmediğimiz halde bize intikal eden belediye personelimizi kendi alanlarında görevlendirmek üzere oluşturduğumuz birimlerimizle, müdürlerimizle Efeler halkımızın sorumlu ve görevli olduğumuz her alanda gönül birliği içinde ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Bundan dolayı da çok yüksek bir memnuniyet ve güven yarattığımızın sonucunu hep birlikte yaşıyoruz. İmar işlerimizden, fen işlerimizden, park bahçe işlerimizden, ilaçlama, cenaze defin işlemlerine kadar görevlerimizi hiç aksatmadan bu yüksek memnuniyeti ve güveni yaratacak şekilde yerine getirdik. Bu anlamda en büyük desteği meclis üyelerimizden ve muhtarlarımızdan gördüm” şeklinde konuştu.
  “GÖREVİMİZİ LAYIKIYLA EN İYİ ŞEKİLDE YAPTIK”
Efeler Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışının gereklerini yerine getirdiklerini dile getiren Özakcan, “Bizim hedefimizde her zaman insan vardı. Bu anlayışla görev yaptık hizmet verdik. Halkımızı daha sosyalleştirerek mutlu etmeye çalıştık. Biz bütün bu sosyal politikalarımızı ve uygulamalarımızı bu dostlukları kurmak üzerine, iyi niyet ve samimiyet üzerine, dürüstlük şeffaflık üzerine kurduk. 2017 yılında diğer ilçelerimizde nüfus azalırken bizim ilçemizin nüfusu artmıştır. Efeler ilçemize göç var. Meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla ve belediye çalışanlarımızla biz ilçemizi yaşanılır, yaşanmak istenen bir kent haline getirdik. Geçtiğimiz 4 buçuk yılda görevimizi layıkıyla en iyi şekilde yapmış olmanın vicdani rahatlığı ve huzuru içindeyiz. Aydın’ımız, ülkemiz ve partimiz için aldığımız bu aday adaylığı kararımızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.