7 Eylül

“ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN VARLIĞI BİZE GÜÇ VERİYOR”

“ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN VARLIĞI BİZE GÜÇ VERİYOR”
22 views
13 Mart 2019 - 14:14

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Aydın ziraatına desteği aralıksız sürüyor. Sakız koyunu, yerel tohum, köy pazarları, ekonomik gübre, süt üretimini artırmaya yönelik soğutma tankları gibi tarım ve hayvancılığa yönelik birbirinden değerli projeleri hayata geçirerek tüm zirai faaliyetlerde Aydınlı’nın yanında olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bu alanda bir yatırıma daha imza attı.

12 tanesi Nazilli’de olmak üzere toplamda 25 adet pompaj tankerini Aydın halkının hizmetine sunan Başkan Çerçioğlu’na bu desteklerinden dolayı Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgül teşekkür etti. Başkan İzgül, 12 pompaj tankerinin Kozdere, Ovacık – Ketenova, Aşağıyakacık,
Bayındır, Hisarcık – Rahmanlar – Işıklar, Çaylı – Akpınar – Esentepe, Aksu,
Derebaşı, Kavacık – Semailli, Aşağıörencik – Yukarıörencik – Çatak, Kızıldere – Bağcıllı ile Yaylapınar – Çobanlar mahallelerinde olmak üzere toplamda 22 mahallede faaliyet göstereceğini söyledi. Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgül konuyla ilgili verdiği demeçte “Nazilli
ilçemizin merkeze uzak, yüksek ve engebeli kesimlerinde yer alan mahallelerinde olası yangınlara hızlıca müdahale edebilmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’ndan pompaj tankeri talebimiz oldu. Malumunuz yüksek kesimlerde çiftçilerimiz çeşitli alanlarda zirai faaliyetlerde bulunuyor. Olası yangınlara ivedilikle müdahale edilebilmesi ve tarım alanlarının korunması anlamında bu talebimize vakit kaybetmeden cevap verdi ve 12 adet pompaj tankeri göndererek çeşitli mahallelerimizin hizmetine sundu. Diğer taraftan çiftçilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda ne zaman başvursak Büyükşehir Belediyesi ekiplerini gönderiyor” dedi.

Başkan Necdet İzgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Aydın tarımına ve hayvancılığına olan katkılarını da değerlendirerek, çiftçi ve üreticinin büyükşehir hizmetlerinden büyük memnuniyet duyduğunu sözlerine ekledi. İzgül “Özlem Çerçioğlu’nun tarım ve hayvancılığa yönelik yaptığı proje ve yatırımlar ilimiz için hayati öneme sahip. Üreticiler memnun ve müteşekkir. Her şeyden önce bir Nazillili olan, hemşerimiz olan Özlem Çerçioğlu’nun varlığı bizlere güç veriyor. Tüm destek ve ilgisine teşekkür ederim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.