7 Eylül

Öztrak’tan Erdoğan’a tepki: Hava koşulları deyip sıyrılıyorlar

CHP Sözcüsü Öztrak, Tunceli’de iki askerin donarak şehit olmasıyla ilgili olarak, “Çorlu’da tren kazası oldu. ‘Hava koşulları’ dediler. İki askerimiz hem de ekim ayında donarak şehit oluyor yine ‘hava koşulları’ diyorlar. Bu ülkenin Meteoroloji teşkilatı yok mu? Ya bundan sorumlu bakanı görevden alacaksınız ya da istifa edeceksiniz” dedi…

Öztrak’tan Erdoğan’a tepki: Hava koşulları deyip sıyrılıyorlar
11 views
01 Kasım 2018 - 10:32

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK toplantısı devam ederken açıklama yaptı. Öztrak özetle şunları kaydetti:

METEOROLOJİ YOK MU?: Tunceli’de donarak şehit olan askerlerimiz en önemli gündem konularımızdan biri. Saray milletten kopmuş, gösterişli harcamalarına devam ediyor, Cumhuriyetin evlatları ise ülkenin bekası için görev yaparken ayazda donarak şehit oluyor. Saray için milyarlar harcanırken, askerimize soğuk kış koşullarına dayanacak donanım alınamıyor mu? İçişleri Bakanı ‘teçhizat eksiği yok’ diyor. Hava koşulları ağırlaşmış. Çorlu’da tren kazası oldu. ‘Hava koşulları’ dediler. İki askerimiz hem de ekim ayında Tunceli’de donarak şehit oluyor yine ‘hava koşulları’ diyorlar. Bu ülkenin Meteoroloji teşkilatı yok mu? Her şeyi hava koşullarına bağlayıp işin içinden sıyrılıyorlar.

alacağımız ders yok: Bizim şehitlerimize ‘kelle’ diyen zihniyetten alacağımız hiçbir şehadet dersi yoktur. CHP kurtuluş savaşı meydanlarında kurulmuş, şehitlerin ve gazilerin partisidir. Madem tek adamsınız sorumluluğu alacaksınız. Ya bundan sorumlu bakanı görevden alacaksınız ya da istifa edeceksiniz.

BİTMEMİŞ HAVAALANI: 29 Ekim’de İstanbul’da bir havalimanı açılış töreni yapıldı. Bu törende anladık ki bu havaalanının tam faaliyete geçmesi gecikecek. Atatürk Havaalanı daha önce önceden söylendiği gibi kapatılmayacak, faaliyette olmaya devam edecek. Seçmenin gözünü boyamak için, bitmemiş bir havaalanını açtılar.

100 LİRANIN 16’SI FAİZE: 2019 yılı Cumhurbaşkanlığı programı yayınlandı. ‘Bu bütçe faiz lobilerinin bütçesidir’ diyorum. Bütçesinin kendisine baktığınızda açıkça yazıyor. 2017’de vatandaşımızdan toplanan her 100 liranın 11 lirası faiz lobisine ödenmiştir. 2019 bütçesinde vatandaştan toplanacak her 100 liranın 16 lirası faiz lobilerine gidecek.

GIDA KRİZİ KAPIDA: Mazot, ilaç, tohumluk, gübre fiyatları arttı. Bütün bunlar artınca bir kısım çiftçi ekim yapamadı. Bir kısmı ekim yaparken ekim gübresini atamadı. Gıda krizi kapıda ama çiftçiye destek yok. Sarayın itibarından tasarruf olmuyor, ama çiftçiye verilen destekten tasarruf oluyor.

VATANDAŞA İNDİRİM YOK: Madem dolarda rahatlama var, bunu vatandaşın elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yansıtmıyorsunuz? Neden yandaşlara verdiğiniz doğalgazda yüzde 9 indirim yapıyorsunuz da vatandaşa yapmıyorsunuz? Hep yandaşa çalışıyorsunuz, vatandaşımıza hiçbir şey yok. Beyler, artık şu efulileri içmeyi kesin. Kendinize gelin, ekonomi gemisi hala çok tehlikeli sularda seyrediyor. Borçlar hala ortada duruyor. Önümüzdeki yıl Türkiye’nin borçlarını çevirmesinde ciddi güçlüklerle karşılaşacağını herkes söylüyor.

REJİME DUR DENİLECEK: CHP olarak adaylarla ilgili değerlendirmemiz devam ediyor. En doğruyu bulma yönünde her türlü yöntemi kullanacağız. En doğru adayla sandıkta mutabakatı sağlayacak adayla en çok oyu alacağız. Bu seçimler CHP’nin büyük bir zaferi yakaladığı ve milletimizin bu ucube tek adam parti rejimine dur dediği seçimler olacaktır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.