7 Eylül

REKTÖR’DEN “BAŞ BAŞA”DA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

REKTÖR’DEN “BAŞ BAŞA”DA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
24 views
26 Şubat 2019 - 15:57

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 22 Şubat 2019 tarihinde TV’DEN Kanalı’nda yayınlanan Gazeteci Emin Aydın’ın sunuculuğunu yaptığı ‘Baş Başa’ programına konuk oldu. Yeni dönemde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin üstleneceği misyon hakkında konuşan Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, halkla bütünleşmiş bir Üniversite olgusunu önemsediklerini vurguladı.

Halk bilincine dayalı, gücünü halktan alan ‘Yeni Türkiye’ modeliyle statükoyu kırarak çalışmalarını yürüteceklerini belirten Aldemir “Yeni dönem refakat dönemidir. Bu bir kan değişimidir. Yeni bir vizyon, yeni bir başlangıçla projeler yapalım istiyoruz. ADÜ’nün varlığı Aydın halkından dolayıdır, Aydın halkı var olduğu için ben buradayım. Halkımızla barışacağız, vatandaş üniversitenin kendisine değer verdiğini görecek. ” dedi.

“Liyakat esaslı atamalar yapıyoruz”

Halka hizmeti, Hakka hizmet olarak gördüğünü ifade eden Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, önemli olanın rektör olarak atanmaktan çok, üstüne düşen sorumluluğun bilinciyle hareket etmek ve bu sorumluluğun hakkını vermek olduğunu söyledi. Bu hassasiyetle liyakat esaslı atamalar yaptığının altını çizen Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversite çatısı altında güven ve huzur ortamını sağlayarak bilimsel bir yapı oluşturacaklarını belirtti. Ayrıca Aldemir “Personeli ve öğrencisiyle bir bütün olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde vatanını, milletini, devletini seven, Türkiye Cumhuriyetinin stratejik hedeflerine ulaşabilmek için dini inançlarına bağlı, milli değerlerine sahip çıkan, çok okuyan, araştıran gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Yeni Türkiye’nin içinde yer aldığı yeniçağın, bilgi çağı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir; bilgiyi üretme, kullanma ve toplumsal düzleme yayma konusunda üniversiteleri sorumlu gördüğünü aktararak “Küresel düzlemde ülkeler arası her türlü rekabet, üniversitelerde üretilen bilgiler üzerinden gerçekleşmektedir. Biz de aynı sorumluluk içinde olmalıyız. Ülkemizin ekonomik, kültürel, sosyal ve siyasal açıdan güçlü bir ülke olmasının yolu bizim kütüphanelerimizden, sınıflarımızdan ve laboratuvarlarımızdan geçmektedir.” dedi.

“ADÜ’yü Ege Bölgesi’nin en itibarlı üniversitesi haline getirmeyi hedefliyoruz”

ADÜ’yü Aydın halkının da desteğiyle en kısa zamanda Ege Bölgesi’nin en itibarlı üniversitesi haline getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir “Ne kadar diri ve güçlü olduğumuzu göreceksiniz. Toplumumuza projeksiyon kazandıracağız. ADÜ, projeleri ve Ar-Ge yatırımlarıyla Aydın’da gündem oluşturacak. Bilim merkezi teknoparkların yanında güzel sanatlar ve sportif faaliyetlerin var olacağı sosyoparklar oluşturacağız. Üniversiteye nefes alacağı alanlar kazandıracağız. Üniversitemiz kalitesini yükseltirken bölgesel kalkınmada da öncü olacak.” dedi.

İklimi ve coğrafyası son derece elverişli olmasından dolayı Aydın Adnan Menderes Üniversitesini, işlenmeyi bekleyen bir elmas madenine benzeten Aldemir, “Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz topraklara hizmet boynumuzun borcudur.” diyerek taşıdığı sorumluluğun farkında olduğunu, Aydın’ın ve Üniversitenin gelişimi için gereken tüm çabayı sonuna kadar göstereceklerini vurguladı.

Gazeteci Emin Aydın Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e programa katılımlarından dolayı teşekkür ederken, en kısa zamanda tekrar kendisini bu platformda ağırlamaktan mutluluk duyacağını belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.