7 Eylül

Rektöre cevabı CHP’li gençler verdi..!

Rektöre cevabı CHP’li gençler verdi..!
05 Kasım 2019 - 21:45

Adnan Menderes Üniversitesi Öğrencilerinin dolmuş ücretleriyle alakalı söylemlerine CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç tepki gösterdi. ADÜ rektörü Selçuk Aldemir’e seslenen Mustafa Dinç, ADÜ’deki yemek ücretlerinin, Türkiye’nin en yüksek yemek ücreti olduğunun altını çizdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Efeler Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç ADÜ Rektörü Selçuk Aldemir’ seslenerek, “Aydınımızın güzide üniversitesi ADÜ’nün pek kıymetli rektörü üniversitenin bütün sorunlarını halletmiş şimdi de toplu taşımaya ilişkin ahkam kesmiş. Öncelikle şunu kendilerine hatırlatmakta fayda görüyorum, Aydın Büyükşehir Belediyesi kurulduğunda kendisi rektör değildi, dolayısıyla bilmemesi normal. Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım sisteminin tam merkezine üniversitemizi koymuştur. Şehrimizin neredeyse tüm noktalarından hareket eden belediye otobüsleri, yolcusu olsun olmasın son varış noktası olarak ADÜ kampüsünü seçmişlerdir. Çakmar kampüsünden tutunda, Işıklıdaki öğrenci yurtlarına giden otobüsleri saymıyorum bile. Siz bütün imkanlar seferber edilerek ve son sekiz ayda 7 kere zamlanan akaryakıt ücretlerine dahi aldırmadan devam ettirilen bu hizmeti takdir etmek yerine, eleştiride bulunuyorsunuz. Aslında rektörlüğünüzü ulaşım derdi olmayan bir üniversitede yaptığı için Büyükşehir Belediyesine yatıp kalkıp teşekkür etmelisiniz” dedi.

EN YÜKSEK YEMEK ÜCRETİ ADÜ’DE

Mustafa Dinç, “Sayın Rektör Hocam; illaki bir çalışma yapacaksanız eğer, Türkiye’nin en yüksek yemek ücretini ödeyen üniversitelerden biri olma özelliğinizi düşürecek bir çalışma yapın. Bakın öğrencinin yediği yemek ODTÜ’de 2,25 TL, Anadolu Üniversitesi’nde 1,50 TL, Çukurova Üniversitesi’nde 2 TL, Gazi Üniversitesi’nde 2 TL, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 2 TL, Uludağ Üniversitesi’nde 2,5 TL, Osmangazi Üniversitesi’nde 2 TL. Tarımın bu kadar yoğun olduğu Aydında yönettiğiniz üniversitede ise 3 TL. Üstelik birde Ziraat Fakültesi var. Yani hocam ADÜ öğrencisi sayenizde Türkiye’nin neredeyse en pahalı yemeğini yiyor. Eğer samimi iseniz ve öğrencileri düşünüyorsanız yemek ücretlerini diğer büyükşehirlerdeki ücretlere çekerek samimiyetinizi gösterin” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.