7 Eylül

Samsun’dan uyarı var! Aydınlılar dikkat!

Samsun’dan uyarı var! Aydınlılar dikkat!
20 views
08 Ekim 2018 - 20:09

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, yazılı olarak basın açıklaması yaptı.

Armutçu açıklamasında tarım ve hayvancılığa değindi.

DIŞARIDAN İTHAL ETMENİN ZARARI VAR

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu tarafsız gözlüklerinizi takı cüzdanlara bakmaya davet ettiği açıklamasında eti ve samanı dışarıdan ithal etmenin faydadan çok zarar verdiğini söyledi.

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu yaptığı açıklamada ayrıca, “Besici samanı pahallıya alıp eti zararına veriyorsa tarım ve hayvancılık tamamen ölecektir” diye konuştu.

Temel Armutçu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şöyle tarafsız gözlüklerimizi gözlerimize takıp cüzdanlarımıza bir bakalım.

Beyler! Eti ve samanı dışardan ithal etmenin bize faydasından çok zararı var..

Besici samanı pahalıya alıp, eti zararına veriyorsa; elbette bir gün tarım ve hayvancılık tamamen ölecektir.

Eğer bu ülkede tarım ve hayvancılık; kendi kendine yeten dünya ülkeleri arasından, kendine yetemeyen ve ithal edip envanterde zarar hanesine geçmis ise; bunun sebebi tarım hayvancılık politikalarının yanlış uygulanıyor olmasıdır.

Yapılması gereken fiyatları düşürmek için ithalat yapmak değil; aksine ithalata sınır getirip tarım ve hayvancılığa teşvik vermektir.

Üretimin maliyetlerini en aza indirecek argümanlar üretmek Ve böylelikle Üretimi ithal boyunduruğundan kurtarıp ihraç seviyesine çıkarmaktır…”

Devletin, Ülkedeki fiyat artışlarının sebebini üreticiye mal ederek;  pozisyon alması, ithalatla fiyatı dengelemeye çalışması, üreticiyi ve besiciyi felç edip yatağa bağlaması; üretimi tamamen durdurur..

Böyle bir uygulama ve yaklaşım bu ülke ve insanına fayda getirmez. Aksine esir eder, mahkumeder…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.