7 Eylül

Şehitler İçin Yürüdüler

Şehitler İçin Yürüdüler
642 views
02 Mart 2020 - 19:06

Geçtiğimiz gün askerlerimize karşı yapılan alçak saldırı sonucunda hayatını kaybeden 33 İdlib şehitlerini anmak için İncirliova Belediyesi tarafından saygı yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Geçen hafta içerisinde  sınır ötesi operasyonlar kapsamında, rejim güçlerinin hain saldırısı ile şehit düşen 33 kahraman askerlerimiz için tüm Türkiye’de düzenlenen yürüyüşlerle askerlerimiz anıldı. Bu yürüyüşler kapsamında Aydın Büyükşehir Belediyesi ve İncirliova Belediyesi  saygı yürüyüşü düzenledi, vatandaşlara şehitlerimizin ruhu için hayır dağıttı.

Saat 17 de başlayan yürüyüşe Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan,  Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erdemn, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya,Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel,  CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İncirliova Belediye Binası önünden Türk bayrakları ile başlayan yürüyüşte çok sayıda vatandaş ellerinde bayraklarıyla korteje eşlik etti. İlçe merkezindeki caddede bir süre sessiz ilerleyen kalabalık daha sonra “Şehitler Ölmez, Vatan bölünmez, Mustafa Kemalin Askerleriyiz, Vatan sana canım feda gibi” sloganlarla yürüdükten sonra Atatürk kent meydanına geldi.

Atatürk anıtının önünde toplanan kalabalık, vatan uğruna hayatını kaybeden Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşının okunmasının ardından, İdlibde şehit düşen Kahraman Mehmetçiklerin isimleri tek tek okundu ve kalabalık tarafından burada diyerek anıldı. Şehitlerin isimlerinin okunmasının ardından hayatını kaybeden kahraman askerlerimiz için Kuran-ı Kerim ve dualar okundu.

Okunan duaların ardından Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından, Atatürk Meydanında kurulan çeşitli noktalarda vatandaşlara hayır dağıtıldı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.