7 Eylül

Sosyal Medya Bölündü

Sosyal Medya Bölündü
12 views
15 Ocak 2019 - 21:27

31 Martta yapılacak yerel seçimler öncesi partilerin ve adayların seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Seçime 2 aya yaklaşık bir süre kalırken partilerin ve adayların seçim çalışmaları gün geçtikçe hızlanmaya devam ediyor. Özellikle teknoloji ilerledikçe eskiye dayanan, gürültü ve çevre kirliliği yaratmayan seçim çalışmaları, adayların en çok kullandığı mecra haline gelmekte. Tüm dünya da  ve Türkiye de çok sık kullanılan sosyal medya, siyasilerin en büyük silahı haline geldi. Akıllı telefonların gündelik yaşantımızda vazgeçilmez olması, reklam mecralarının ve siyasi tanıtımların yapıldığı en büyük arena oldu.

Tüm Türkiye 31 Mart yerel seçimlerine kilitlenirken çok sık kullanılan sosyal medya da yapılan anketler vatandaşın kafasını karıştırmakta. Sosyal medya da kullanıcıların bilgisi olması amacıyla açılan sayfalarda yapılan anketlerde çıkan farklı sonuçlar, vatandaşlarında farklı tepkiler vermesine neden oluyor.

Aydında faaliyet gösteren farklı medya kuruluşlarının sosyal medya hesaplarından yaptıkları anketlerde farklı sonuçların çıkması, sosyal medya kullanan vatandaşları da ikiye böldü. Bir gazetenin veya medya kuruluşunun yaptığı anketten çıkan sonucu beğenmeyen diğer parti kullanıcılarının yaptığı yorumlar sosyal medya da sözlü kavgalara neden oluyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.