7 Eylül

Su bedava olacak açıklamasına yanıt

Su bedava olacak açıklamasına yanıt
18 views
04 Temmuz 2018 - 6:57

“Aydın’da suyu bedava yapacağız” diyen AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı’ya Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi Barış Altıntaş’tan jet yanıt geldi.

Yazılı bir açıklamayla yanıt veren CHP’li Meclis Üyesi Barış Altıntaş, “Ey AKP’liler, Ey Aydın Efeler AKP ilçe başkanı size buradan çağrıda bulunuyorum suyu bedava yapmak için seçimi beklemeye gerek yok hemen haftaya bununla ilgili kanunu çıkartın bütün Türkiye’de suyu bedava yapalım ve elektriği de bedava yapalım çünkü kuyulardan suyu elektrik ile çekiyoruz” dedi.

AK Parti’ye samimiyet çağrısı yapan Altıntaş, “Sizin samimiyetinizi görelim. Hemen haftaya kanunu çıkarmazsanız vatandaşa doğru söylemediğiniz ortaya çıkacak. Size söz veriyorum, ilgili kanunu çıkarttığınızda ilk uygulayacak olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu olacaktır.

Su ücretlerini kafamıza göre belirleyemediğimiz gibi aynı şekilde canımız böyle istedi, bedava olacak da diyemiyoruz” şeklinde konuştu. Altıntaş, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu arkadaşımızın ilgili kanunlardan, mensubu olduğu partinin bu konuda gerçekleştirdiği icraatlarından, yaptıkları düzenlemelerden bihaber olduğuna gülelim mi yoksa araştırmadan, öğrenmeden yaptığı açıklama ile böyle bir yönetici nasıl olur dedirtiyor diye üzülelim mi bilemedim.

Çünkü AKP İlçe Başkanı Gülaştı’nın bedava su projesini uygulamak için öncelikle 2560 Sayılı Kanunun 23. Maddesini yok saymamız lazım. Buna hukukta suç diyoruz.

Bence çok uzaklara gitmeden hemen komşumuz olan AKP’li Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden ve diğer AKP’li belediyelerden bedava su projenizi başlatmalısınız.

Söz ağızdan çıktı bir kere. AKP’li belediye sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar bekliyor.

Ama yok, ben sadece umut tacirliği yapıp, hayal satıyorum elbette böyle bir şey mümkün değil diyorsan,

Aydınlıyı bu gibi dayanaksız ve gerçekle bağdaşmayan ucuz vaatlerle kandıramazsın. Benden uyarması.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.