7 Eylül

Vatandaş huzursuz oldu

Vatandaş huzursuz oldu
14 views
08 Ekim 2019 - 22:23

Akşam saatlerinden itibaren Efeler ilçesini saran koku vatandaşları tedirgin etti.

Sosyal medya üzerinden tedirginliklerini dile getiren Efeler halkı ortaya yayılan kokudan rahatsız oldu. Sosyal medya paylaşımları üzerinden bazı vatandaşlar nefes almakta dahi zorlandıklarını ifade etti.

Özellikle ilçenin deniz seviyesinden daha alçakta kalan mahallelerinde hissedilen koku üzerine tedirginlikleri ile birlikte gerek Aydın Valiliği, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Efeler Belediyesi çalışma başlattı.

Kokunun kaynağını bulmak yönünde başlatılan çalışmalarla birlikte Aydın Valiliği resmi twitter hesabından bir açıklama yayınladı.

Valilik tarafından yapılan paylaşımda “Kıymetli Aydınlılar şehir merkezinde hissedilen kokuyla ilgili olarak talimatımızla Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz ilgili uzmanları inceleme başlatmış olup koku kaynağı ve sebebi belirlenince gerekli cezai işlemler yapılacak olup sonuç kamuoyu ile paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden alınan bilgiye göre de belediye ekiplerince gerekli incelemelerin yapıldığı bildirildi. Konuyu anlamaya çalışan vatandaşlar da Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni telefon yağmuruna tutarak telefonları adeta kilitledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.